Reklama

Nic dwa razy się nie zdarza? Poseł Olejniczak: Wracam do gry

Opublikowano:
Autor:

Nic dwa razy się nie zdarza? Poseł Olejniczak: Wracam do gry - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do grona posłów dołączył sierpczanin Waldemar Olejniczak. W czwartek złożył uroczyste ślubowanie podczas obrad Sejmu. Olejniczak zastąpił w parlamencie Marka Opiołę.

Do grona posłów dołączył sierpczanin Waldemar Olejniczak. W czwartek złożył uroczyste ślubowanie podczas obrad Sejmu. Olejniczak zastąpił w parlamencie Marka Opiołę. 

- Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej - mówił podczas 2. obrad Sejmu Waldemar Olejniczak.

57-letni polityk Prawa i Sprawiedliwości został parlamentarzystą, choć w październikowych wyborach mu się nie powiodło. W okręgu płocko-ciechanowskim uzyskał siódmy wynik w gronie kandydatów PiS, a do Sejmu z tej listy dostało się sześć osób: Łukasz Szumowski - 34 529 głosów, Maciej Małecki - 33 646, Jacek Ozdoba - 17 518, Maciej Wąsik - 13 813, Marek Opioła - 13 807 oraz Ewa Cicholska - 12 218. Waldemar Olejniczak uzyskał poparcie 10 161 osób.  

Ale Marek Opioła zrezygnował z mandatu, został bowiem powołany na wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jego miejsce zajął więc Olejniczak.

Jeden z wierszy Wisławy Szymborskiej rozpoczyna się słowami: "Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy". Ta teza nie ma potwierdzenia w przypadku Waldemara Olejniczaka. Przedsiębiorca z Sierpca w poprzedniej kadencji także nie zakończył wyborów pełnym sukcesem. Posłem został w grudniu 2015 r. zastępując Wojciecha Jasińskiego, który wówczas zrzekł się mandatu zostając prezesem Orlenu.

- Historia się powtórzyła. Mówiąc kolokwialnie wracam do gry. Moja działalność poselska zostaje wznowiona - jestem do Waszej dyspozycji! - z optymizmem zakomunikował Waldemar Olejniczak na swoim profilu na Fb.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE