Reklama

Nextbike złożył wniosek o o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego! Co z jednośladami w Płocku?

Opublikowano:
Autor:

Nextbike złożył wniosek o o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego! Co z jednośladami w Płocku?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Nextbike, operator Płockiego Roweru Miejskiego, złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Powód? Jak tłumaczy firma, drastyczny spadek przychodów związanych z pandemią koronawirusa. W płockim ratuszu uspokajają, że system nadal będzie funkcjonował.

Firma Nextbike, operator Płockiego Roweru Miejskiego, złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Powód? Jak tłumaczy firma, drastyczny spadek przychodów związanych z pandemią koronawirusa. W płockim ratuszu uspokajają, że system nadal będzie funkcjonował. 

Zarząd firmy wydał oświadczenie we wtorek 19 maja. Czytamy w nim m.in. że firma "boryka się obecnie z gwałtownym spadkiem przychodów w związku z obowiązującym do 1 kwietnia do 5 maja br. zakazem korzystania przez użytkowników z rowerów miejskich". Uspokaja jednak, że system nadal będzie funkcjonował w 39 miastach, w tym również w Płocku. 

- W ocenie zarządu, przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego daje realne szanse na dojście do porozumienia z wierzycielami, w tym z bankami finansującymi spółkę oraz pozwoli na ustalenie nowych zasad spłat zobowiązań spółki. Zawarcie układu z wierzycielami pozwoli na odsunięcie w czasie płatności aż do momentu powrotu do normalnego funkcjonowania systemów rowerowych po pandemii wirusa SARS-CoV-2 - czytamy. 

W podobnym tonie wypowiadają się w urzędzie miasta. 

- Na chwilę obecną nie ma zagrożenia dotyczącego funkcjonowania roweru miejskiego w Płocku w związku z informacjami o postępowaniu upadłościowym zgłoszonym przez operatora systemu firmę NextBike - mówi Konrad Kozłowski z zespołu prasowego ratusza. 

Płock jest związany umową z Nextbike do końca roku. 

- Rozważamy możliwość przedłużenia tej umowy na kolejny sezon 2021. Ostateczne podjęcie decyzji o przedłużeniu umowy będzie zależało od oferty cenowej złożonej przez operatora systemu - dodaje Kozłowski. 

Płocki Rower Miejski wystartował 3 sierpnia 2018 roku.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE