Reklama

Reklama

Nasze drogie tankowanie. Ceny paliw na stacjach w Płocku [RAPORT, gdzie najtaniej?]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MS

Nasze drogie tankowanie. Ceny paliw na stacjach w Płocku [RAPORT, gdzie najtaniej?] - Zdjęcie główne

foto MS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydatki na paliwo to istotna część wydatków płocczan i mieszkańców regionu. Okazuje się, że różnice w cenach na stacjach paliw w mieście sięgają nawet do 40 gr na litrze, co przy tankowaniu 50 l daje już 20 zł. W skali roku to nawet kilkaset zł! Jak wyglądają stawki w Płocku?

Reklama

W Płocku jest już może nie najdrożej w Polsce - a tak zdarzało się przed laty - ale nadal drogo. Widzą to płocczanie - i czują w kieszeni - gdy jadą na urlop lub do dalszej rodziny w Polsce. 100, 200 czy 400 km od Płocka tankują bowiem dużo taniej.

Niestety, na takie tanie, okazjonalne uzupełnianie baku pod korek mamy szansę zwykle zaledwie kilka razy w roku. A co kilka tygodni (niektórzy nawet częściej) podjeżdżamy pod dystrybutory w Płocku. I każdy chciałby zaoszczędzić, jak to zrobić?

Na ceny paliw wpływ ma rodzaj i wielkość stacji oraz lokalizacja. Jakość jest już raczej bardzo zbliżona, skończyły się czasy, gdy nieprawidłowości w składzie paliw wykrywano na dużej części polskich stacji. Warto zaznaczyć, że stacje dużych firm kuszą często dodatkami przy tankowaniu - tańszym hot-dogiem czy myjnią, programami lojalnościowymi, co ma znaczenie dla części klientów. 

Ale jeśli ktoś patrzy wyłącznie na cenę paliwa? Szuka tanich stacji, a warto, bo różnice są spore. Sprawdziliśmy stawki na kilkunastu stacjach paliw w Płocku. Od razu zaznaczmy, że nie na wszystkich, więc jest możliwe, że w ktorymś z innych punktow stawki też są konkurencyjne.

Benzyna PB 95

Okazało się, że w przypadku tego paliwa konkurencja jest bardzo mocna. Otóż najniższa znaleziona przez nas cena za litr to 4.99 zł/l na małej stacji przy ul. Bielskiej, tuż koło lotniska. Z kolei 5.02 zł trzeba zapłacić w STU przy Przemysłowej oraz w MEGA-GAZ przy Przemysłowej. Jeśli zapłacimy gotówką, to identyczna cena jest w placówkach e-co przy Targowej i Kolejowej.

A inne oferty? Shell przy Przemysłowej proponuje 5,12 zł/l, stacja AVIA przy Granicznej oraz Komunikacji Miejskiej przy Przemysłowej - 5,15 zł. 

- Oferujemy najlepsze paliwo po najniższych cenach w Płocku  - pisze KM na swojej stronie. Chyba czas już zmienić ten wpis, bo jest, delikatnie mówiąc, nieaktualny?

Z kolei placówki PKN ORLEN oraz Circle K proponują ceny w granicach od 5,24 do 5,37 zł/l.

Olej napędowy

Sporo część płocczan korzysta z aut z silnikiem diesla. Okazało się, że najtańsze paliwo tego typu można kupić na wspomnianej małej stacji przy lotnisku (ul. Bielska) za 4,89 zł/l/ NA stacjach e-co przy Targowej i Kolejowej - stawka wynosi 4,99 zł.l, a przy płatności gotówką - 5 gr mniej. Poniżej 5 zł/l proponują także STU (4,97 zł) i MEGA-GAZ (4,99 zł). 

Nieco drożej jest w punkcie Komunikacji Miejskiej i w AVII (po 5,09) oraz tradycyjnie w punktach dużych sieci. ORLEN ustawił ceny na poziomie 5,24 - 5,34 zł/l, Circle K - 5,31 - 5,37 zł/l, a BP - 5,39 zł/l. 

LPG

Najtańszym paliwem jest oczywiście gaz. W tym przypadku liderami na rynku są małe stacje, oferujące wyłącznie takie paliwo. Przy ul. Banacha i naprzeciwko dworca kolejowego zapłacimy 2,35 zł/l. Tyle samo wynosi stawka w stacji MEGA - GAZ. O 10 gr więcej żąda Shell przy Przemysłowej, a na stacjach e-co przy płatności gotówką cena to 2,48 zł. 

Co proponują duże sieci? PKN ORLEN ustawił cenę w widełkach 2,69-2,74 zł, BP - na 2,69, aCircle K na poziomie 2,74.

Tylko część płockich stacji oferuje PB 98 oraz uszlachetniony ON. W przypadku PB 98 najniższa stawka jest w STU (5,32 zł/l), w ORLENIE zatankujemy za 2,69-2,74, a w BP i Circle K - za 2,74 zł/l.

Z kolei ON wyższej klasy to wydatek od 5,47 zł/l na stacji ORLENU przy Chemików, przez 5,56 na BP do 5,66 zł/l w placówce Cirlce K przy ul. Bielskiej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy