Reklama

Napis na murze szkoły specjalnej, a obok powstaje mural. - Ręce opadają

Opublikowano:
Autor:

Napis na murze szkoły specjalnej, a obok powstaje mural. - Ręce opadają  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na odnawianym właśnie murze przy Szkole Specjalnej nr 24 w ciągu tygodnia pojawiły się dwa grafy, w tym jeden związany z trwającymi protestami. - Ręce opadają - mówi Małgorzata Grabowska-Panek, przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla Wyszogrodzka. 

Na odnawianym właśnie murze przy Szkole Specjalnej nr 24 w ciągu tygodnia pojawiły się dwa grafy, w tym jeden związany z trwającymi protestami. - Ręce opadają - mówi Małgorzata Grabowska-Panek, przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla Wyszogrodzka. 

Jeszcze nie tak dawno nikt za bardzo nie przejmował się murem przy Szkole Specjalnej nr 24 przy ul. Słonecznej. Dlaczego? Zasłaniały go drzewa. W marcu 2019 roku nastąpiła jednak wycinka, a w ich miejscu powstał chodnik. 

[ZT]21993[/ZT]

Przy okazji odsłonięty został jednak kilkudziesięciometrowy fragment całkiem wysokiego muru. Rada Mieszkańców Osiedla Wyszogrodzka znalazła środki i zainwestowała w mural, na razie kilka tysięcy złotych. 

- Pomyśleliśmy, że skoro za tym murem znajduje się szkoła, to będzie kolorowo, z motywami zwierzęcymi, bo na naszym osiedlu znajduje się także ogród zoologiczny - mówi Małgorzata Grabowska-Panek, przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla Wyszogrodzka. 

Mur należy to spółki Inwestycje Miejskie, a ta go odnowiła i przygotowała do realizacji muralu. Prace już się nawet zaczęły, kilka przęseł jest pomalowanych. Jak mówi Grabowska-Panek, pieniędzy za jednym zamachem na cały mur na pewno nie wystarczy, ale kolejne graffiti komplikują życie. Kilka dni temu pojawił się pierwszy napis, na kilku przęsłach. W piątek kolejny, jednoznacznie kojarzony z trwającymi protestami. 

- Ręce opadają. Nie wiemy czy uda się go skutecznie zamalować, a wówczas to dodatkowe koszty - mówi. 

Sprawa pierwszego napisu została zgłoszona na policję, a w pobliżu jest kamera monitoringu. Być może uda się ustalić sprawcę lub sprawców i pociągnąć do odpowiedzialności. 

Nie tak dawno napis "Piekło kobiet" pojawił się na murach katedry. Stamtąd udało się go już usunąć, ale znów - to kosztowało.

[ZT]26729[/ZT]

Rada apeluje, żeby powstrzymać się kolejnego oszpecania muru. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE