Reklama

Reklama

Największe obłożenie przedszkoli na Podolszycach. Zdecydowanie mniej chętnych na...

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixbay

Największe obłożenie przedszkoli na Podolszycach. Zdecydowanie mniej chętnych na...  - Zdjęcie główne

foto Pixbay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla rodziców, których pociechy nie dostały się do miejskiego przedszkola mamy dobrą wiadomość – będzie rekrutacja uzupełniająca. Pierwsze dane dotyczące naboru zasadniczego wskazują bowiem, że w placówkach zostaną wolne miejsca. Tyle że na miejsce na Podolszycach czy Międzytorzu raczej nie ma co liczyć.

Reklama

Przedszkola ogłosiły właśnie listy zakwalifikowanych do przyjęcia dzieci oraz minimalne progi punktowe, które trzeba było przekroczyć, by maluch się dostał. Te oczywiście zależą od obłożenia danej placówki.

Przypomnijmy najpierw w jaki sposób liczone są punkty:

  • Oboje rodzice/opiekunowie prawni lub rodzic/opiekun prawny (w przypadku samotnego wychowywania kandydata) pracują/studiują w trybie dziennym – 48 punktów
  • Kandydat został poddany obowiązkowym szczepieniom ochronnym określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 753 ze zm.) lub też został zwolniony z tego obowiązku z przyczyn zdrowotnych – 30 punktów
  • Do danego przedszkola uczęszcza rodzeństwo kandydata – 20 punktów
  • Rodzeństwo wspólnie ubiega się o przyjęcie do tego samego przedszkola na dany rok szkolny, na który prowadzona jest rekrutacja – 16 punktów
  • Kandydat ubiega się o przyjęcie do przedszkola usytuowanego najbliżej miejsca zamieszkania/miejsca pracy rodziców/opiekunów prawnych lub rodzica/opiekuna prawnego (w przypadku samotnego wychowywania kandydata) – 8 punktów
  • Kandydat wychowuje się w rodzinie objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny – 4 punkty

Co roku najwięcej jest chętnych trzylatków. Starsze dzieci, które rok wcześniej dostały się do przedszkola, nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie pismo, w którym wyrażają chęć kontynuacji edukacji przedszkolnej w danej placówce. W naborze do starszych grup udział biorą jedynie te dzieci, które albo wcześniej nie uczęszczały do takiej placówki albo rodzice z jakichś powodów, np. z racji przeprowadzki, chcą ją zmienić. W przedszkolach – z racji tworzenia nowych grup – najwięcej miejsc jest dla trzylatków.

W tym roku miasto przygotowało ok. 1080 miejsc w przedszkolach, z czego 736 dla trzylatków. Jak podaje biuro prasowe urzędu miasta, w rekrutacji zasadniczej wzięło udział 934 dzieci, z czego 703 to trzylatki.

Najtrudniej było się dostać do przedszkola nr 3 przy ul. Gałczyńskiego na osiedlu Miodowa, nr 4 przy ul. Czwartaków na Podolszycach Południe i nr 5 przy ul. Lachmana na Międzytorzu. Żeby się do nich dostać, trzeba było zdobyć bowiem aż 86 punktów (to próg dla trzylatków, dla starszych dzieci był nieco niższy). Sporo chętnych było również do przedszkola nr 6 przy ul. Łączniczek na Podolszycach Północ. Tu próg wyniósł 78 pkt. 

W urzędzie miasta informują, że 43 trzylatków nie zostało zakwalifikowanych do żadnego przedszkola. Jak to możliwe skoro miejsc przygotowano 736, a wszystkich trzyletnich chętnych było 703? Dzieci, które póki co nie zostały przyjęte do żadnego przedszkola nie przekroczyły po prostu progu punktowego w wybranych placówkach. Teraz miasto zaproponuje im miejsce w innych. 

Na razie jest za wcześnie, żeby podać do których przedszkoli odbędzie się rekrutacja uzupełniająca. Teraz bowiem rodzice zakwalifikowanych dzieci muszą potwierdzić wybór. Ale jak słyszymy w ratuszu, z analizy danych wynika, że zostaną wolne miejsca, więc pod koniec maja wystartuje rekrutacja uzupełniająca. Patrząc na liczbę dzieci zakwalifikowanych, miejsca prawdopodobnie zostaną m.in. w przedszkolu nr 1 przy ul. Kościuszki, nr 9 przy ul. Krótkiej, nr 12 przy ul. Misjonarskiej czy nr 25 przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Dodajmy, że w rekrutacji uzupełniającej mogą wziąć udział także maluchy spoza Płocka oraz dzieci, które skończyły 2,5 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy