Reklama

Najważniejsze wydarzenie 2015 roku to...

Opublikowano:
Autor:

Najważniejsze wydarzenie 2015 roku to... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się nasz plebiscyt na najważniejsze wydarzenie 2015 roku. Tym razem bezapelacyjne zwycięstwo przypadło akcji charytatywnej „Razem dla Piotrka”.

Zakończył się nasz plebiscyt na najważniejsze wydarzenie 2015 roku. Tym razem bezapelacyjne zwycięstwo przypadło akcji charytatywnej „Razem dla Piotrka”.

Najpierw, w pierwszej turze naszej zabawy, spośród ponad 80 sfotografowanych przez nas wydarzeń minionego roku w głosowaniu na Facebooku wspólnie wybraliśmy 10 najważniejszych.  Potem przyszedł czas na wybór najważniejszego z najważniejszych w głosowaniu w sondzie na naszym portalu.

Swoim klikaniem w naszej sondzie zdecydowaliście, że tytuł „Wydarzenie 2015 roku” bezapelacyjnie należy się płockiej akcji charytatywnej dedykowanej Piotrkowi Nowakowi, którą ponad podziałami zorganizowali płocczanie z Jackiem Strzeszewskim na czele. Celem było uzbieranie na turnusy rehabilitacyjne w 2016 roku, na które pojedzie Piotrek Nowak. Niepełnosprawny płocczanin razem ze swoim tatą, a niekiedy również mamą, jest stałym bywalcem większości płockich wydarzeń kulturalnych, sportowych, różnych debat, spotkań i dyskusji, a poświęcona mu akcja głęboko wryła się w pamięć płocczan jako wyraz solidarności i jedności. I najwyraźniej pozytywne emocje z nią związane wytrzymały próbę czasu, bo to właśnie akcja dla Piotrka zwyciężyła w naszej sondzie (postawiło na nią 28 proc. wszystkich głosujących, czyli 657 osób).

Drugie najdonioślejszym wydarzeniem minionego roku to Waszym zdaniem fakt, że piłkarze nożni Wisły Płock są liderami rozgrywek po rundzie jesiennej (zagłosowało tak 421 osób, co daje 18 proc.). Z kolei na trzecim miejscu Mistrzostwa Mazowsza Cheerleaders Grand Prix Polski 2015. Na mistrzostwa postawiło 341 osób. O mały włos, a wynik byłby inny  - tylko trzy osoby mniej zagłosowały na zakończenie sezonu motocyklowego i tym samym to wydarzenie z udziałem motocyklistów z całej Polski znalazło się tuż za podium (338 głosów). Procentowy wynik obu wydarzeń został zaokrąglony do 15 proc.

Na kolejnych miejscach uplasowały się: Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Orlen Wisła w 1/8 finału Ligi Mistrzów, prace historyków w budynku byłej komendy policji przy 1 Maja, obchody rocznicy obrony Płocka 1920 r., marsze przeciwników przyjmowania imigrantów do Polski, wreszcie Płockamp twórców biznesów internetowych. Łącznie oddaliście w sondzie 2 tys. 314 głosów.

Dziękujemy Wam za wspólną noworoczną zabawę. Kolejna, siódma - już za rok!

Przypomnijmy zwycięzców z poprzednich lat:

Wydarzenie 2015 roku - Akcja charytatywna „Razem dla Piotrka”

Wydarzenie 2014 roku - Juwenalia 2014

Wydarzenie 2013 roku - Marsz kibiców w rocznicę obrony Płocka

Wydarzenie 2012 roku - Juwenalia 2012

Wydarzenie 2011 roku - Mistrzostwo Polski szczypiornistów Wisły

Wydarzenie 2010 roku - Otwarcie Orlen Areny

 

Więcej o zwycięskim wydarzeniu możecie przeczytać tu:

 

 

Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii: 

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE