Reklama

Najpopularniejsze i najkorzystniejsze rozwiązania w klimatyzacji domów i mieszkań

Opublikowano:
Autor:

Najpopularniejsze i najkorzystniejsze rozwiązania w klimatyzacji domów i mieszkań - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klimatyzacja w domu ma za zadanie zapewnić odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza, a także utrzymać jego właściwe parametry w całym budynku. Obecnie do wyboru jest naprawdę wiele korzystnych rozwiązań, które można stosować w swoim domu czy mieszkaniu.

Klimatyzacja w domu ma za zadanie zapewnić odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza, a także utrzymać jego właściwe parametry w całym budynku. Obecnie do wyboru jest naprawdę wiele korzystnych rozwiązań, które można stosować w swoim domu czy mieszkaniu.

Warunki dobrej klimatyzacji
Dobrą klimatyzację charakteryzuje kilka podstawowych cech. Istotne są takie parametry jak cicha praca, energooszczędność oraz pełen komfort nawiewu chłodnego czy ogrzanego powietrza. Nie bez znaczenia jest także panel sterowania, który powinien zapewnić łatwość i poprawność obsługi. Najlepiej, by był prosty i czytelny.

Wybór odpowiednich urządzeń
Aby klimatyzacja domowa  była maksymalnie komfortowa oraz dopasowana do potrzeb mieszkańców, powinna nie tylko spełniać wymienione już warunki, ale też być dopasowana do bryły budynku czy rozkładu pomieszczeń. Obecnie wybór jest naprawdę szeroki. Pojawiają się nowe trendy, a producenci prześcigają się w proponowaniu nowych, innowacyjnych rozwiązań. Większość nowoczesnych urządzeń klimatyzacyjnych ma szeroki wachlarz funkcji – oczyszczania, jonizacji czy regulacja wilgotności czy nawet grzanie.

Sprężarka inwerterowa
Klimatyzacja coraz częściej wyposażana jest w sprężarkę inwerterową. Tego rodzaju urządzenia są bardziej inteligentne niż tradycyjne klimatyzatory i pozwalają na obniżenie kosztów użytkowania o ponad 30%. Zastosowana technologia pozwala na dostosowanie pracy sprężarki do aktualnego zapotrzebowania na chłód czy moc grzewczą.

Klimatyzacja jako element BMS
Inteligentne budynki jeszcze kilka lat temu były czymś zupełnie niezwykłym, obecnie zyskują na coraz większej popularności i powszechnieją ze względu na szereg korzyści, jakie niesie ze sobą takie rozwiązanie. Klimatyzacja domowa może więc stać się elementem funkcjonującym w ramach BMS. Pozwala to na podniesienie efektywności energetycznej układu przy jednoczesnym zachowaniu optymalnego komfortu cieplnego i dopasowania pracy klimatyzacji do stylu życia domowników.

Klimatyzacja hybrydowa
Nowoczesnym rozwiązaniem coraz chętniej wykorzystywanym w domach jest także klimatyzacja hybrydowa, która działa we współpracy z energią solarną. Nadwyżki energii słonecznej latem wykorzystywane są do uzyskania większej mocy chłodniczej, na którą w wakacje zapotrzebowanie jest większe. Pozwala to znacznie obniżyć koszty użytkowania oraz zadbać o racjonalne gospodarowanie zasobami, jednocześnie nie szkodząc środowisku.

Nowe funkcje
Wiele nowoczesnych urządzeń wyposażonych jest także w dodatkowe funkcje zapewniające wyższy komfort. Jest to chociażby możliwość sterowania klimatyzatorem za pomocą WiFi, funkcja samooczyszczania czy funkcja inteligentnego oszczędzania energii. Niektóre urządzenia dbają także o niski poziom hałasu w czasie pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE