Reklama

Najpopularniejsza branża na Mazowszu? Handel i naprawa aut

Opublikowano:
Autor:

Najpopularniejsza branża na Mazowszu? Handel i naprawa aut - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie wynika, że w województwie mazowieckim najwięcej, bo aż 285 tys. osób zajmuje się handlem i naprawą pojazdów samochodowych. Nie dziwi, że najmniej zatrudnionych jest w sekcji „Górnictwo i wydobywanie” 

Z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie wynika, że w województwie mazowieckim najwięcej, bo aż 285 tys. osób zajmuje się handlem i naprawą pojazdów samochodowych. Nie dziwi, że najmniej zatrudnionych jest w sekcji „Górnictwo i wydobywanie” 

Urząd Statystyczny w Warszawie porównał dane z 2018 i 2019 r. 

- W Warszawie najmniej osób, bo 800, pracuje w sekcji „Rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo”. W pozostałej części województwa najmniejszą popularnością cieszy się górnictwo i wydobywanie - 1700 - informuje Marcin Kałuski z Mazowieckiego Ośrodka Badań Regionalnych.

Popularne działy to m.in. finanse i ubezpieczenia, obsługa rynku nieruchomości i usługi.

Ogółem w 2019 r. na Mazowszu pracowało ponad 1,7 mln osób, to o 2,7 proc. więcej niż rok wcześniej. Co ciekawe, etat ma nieco więcej kobiet niż mężczyzn, proporcje wynoszą 52:48.

Dobra informacja jest taka, że zwiększył się odsetek pracujących na 1000 ludności. W 2018 r. było to 309 osób, a rok później - 316.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE