Reklama

Najnowsze zmiany podatkowe - IGRP zaprasza na szkolenie

Opublikowano:
Autor:

Najnowsze zmiany podatkowe - IGRP zaprasza na szkolenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Izba Gospodarcza Regionu Płockiego przy współpracy z Mazowieckim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych zapraszają na II PŁOCKI KONGRES GOSPODARCZY Z UDZIAŁEM PRZEDSIĘBIORCÓW I ICH PRZEDSTAWICIELI, który odbędzie się w dn. 31.01.2020 r.

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego przy współpracy z Mazowieckim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych

zapraszają na

II PŁOCKI KONGRES GOSPODARCZY Z UDZIAŁEM PRZEDSIĘBIORCÓW I ICH PRZEDSTAWICIELI

który odbędzie się w dn. 31.01.2020 r.

 

Szanowni Państwo!

I Płocki Kongres Gospodarczy z udziałem Przedsiębiorców i ich Przedstawicieli okazał się wielkim sukcesem. Mieliśmy ogromną przyjemność gościć ponad 100 osób. Do współpracy w roli prelegenta został zaproszony wówczas pan Tomasz Wojewoda. Podczas II Kongresu tematem przewodnim będą najnowsze zmiany podatkowe, które uczestnikom przybliży pan Profesor Witold Modzelewski.

Z dniem 1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie przełomowe zmiany związane m.in. z obowiązkową podzieloną płatnością, które nakazuje korektę kosztów uzyskania przychodów w przypadku niedopełnienia tego obowiązku przez podatnika VAT. Analogiczny nakaz obowiązuje w związku z brakiem zapłaty faktury na rachunek bankowy podany na tzw. białej liście prowadzonej przez KAS. Przepisy te są adresowane praktycznie do każdego podatnika podatku VAT i podatku dochodowego. Wprowadza się nowe obowiązki związane z fakturowaniem oraz przede wszystkim nowe sankcje z tytułu naruszenia obowiązkowego split payment w tym art. 57c KKS. Zlikwidowano krajowe odwrotne obciążenie(uchylenie załącznika nr 11 i 14 do ustawy o VAT) oraz wprowadzono nowe zasady odpowiedzialności solidarnej za zaległości podatkowe dostawcy w VAT (uchylenie załącznika nr 13 do ustawy o VAT). Wchodzą również w życie historyczne zmiany w zasadach dokumentowania WDT – zmiana rozporządzenia wykonawczego 282/2010 oraz kolejna obszerna nowelizacja ustawy o VAT dotyczące m.in. obowiązku stosowania kas fiskalnych online.

 

Poniżej, wszystkie informacje dotycząc wydarzenia. Serdecznie zapraszamy!

 

PROGRAM:

9.30 – rejestracja uczestników
10.00 – uroczyste otwarcie, przywitanie gości i uczestników
10.15 – szkolenie VAT: 1 stycznia 2020 r. – przełomowe zmiany w podatku od towarów i usług adresowane do WSZYSTKICH PODATNIKÓW – prof. Witold Modzelwski
15.15 – zakończenie szkolenia, podziękowania gościom i uczestnikom

* w trakcie szkolenia przerwa kawowa

Termin i miejsce:
 
piątek, 31.01.2020 r., godz. 10.00 - 15.15; Dom Darmstadt, Izba Gospodarcza Regionu Płockiego, Stary Rynek 8, 09-400 Płock

* na zgłoszenia czekamy do środy 29.01. do godz. 15.00

 

Prelegent:

Prof. dr hab. Witold Modzelewski – Prezes Instytutu Studiów Podatkowych, Profesor Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, radcą prawnym, doradcą podatkowym wpisanym na listę doradców podatkowych pod numerem 00001. Profesor Witold Modzelewski jest jednym z najwybitniejszych specjalistów w zakresie podatków i prawa podatkowego, niekwestionowanym autorytetem w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego. W latach 1992-1996 był wiceministrem finansów odpowiedzialnym za przebudowę systemu polskiego prawa podatkowego. Za jego kadencji m.in. wprowadzono podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, banderolowanie wyrobów akcyzowych, ulgi inwestycyjne w podatkach dochodowych, przepisy o identyfikacji podatników (NIP), opracowano projekty: Ordynacji podatkowej i ustawy o doradztwie podatkowym oraz koncepcję powszechnego opodatkowania nieruchomości. Od ponad 40 lat prowadzi wykłady i seminaria na temat podatków i prawa podatkowego. Wychowawca wielu pokoleń specjalistów podatkowych. Od 1996 r. Prezes Instytutu Studiów Podatkowych. Od 1999 r. prowadzi również własną kancelarię prawną. Honorowy Przewodniczący Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

 

Program szkolenia:

 

Nowe wzory deklaracji VAT-7, VAT-7K, VAT-8 i VAT-9M.
Brak zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków zapłaconych z naruszenie obowiązkowej podzielonej płatności: 1 stycznia 2020 r.: sposoby korekty kosztów i ich „przywrócenia”.
Brak zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w przypadku zapłaty na rachunek bankowy nie ujawniony na tzw. białej liście podatników VAT.
Nowy status rachunków VAT: poszerzenie zakresu przelewów należności publiczno-prawnych z tego rachunku (PIT, CIT, ZUS).
Nowa koncepcja odpowiedzialności solidarnej nabywcy za zaległości podatkowe w VAT dostawcy lub usługodawcy (1 listopada 2019 r.):

- zakup towarów z nowego załącznika nr 15 do ustawy o VAT jako przesłanka odpowiedzialności solidarnej nabywcy (usługobiorcy),

- przesłanki wyłączające odpowiedzialność nabywcy (usługodawcy): m.in. zastosowanie splitpayment.

Nowe zasady solidarnej odpowiedzialności z tytułu braku zapłaty na rachunek bankowy ujawniony na tzw. białej liście.
Obowiązkowa podzielona płatność (1 listopada 2019 r.):

- uchylenie załącznika nr 11 i 14 do ustawy o VAT, czyli likwidacja odwrotnego obciążenia,

- nowy załącznik nr 15 do ustawy o VAT: towary i usługi objęte obowiązkową podzieloną płatnością,

- co należy napisać na fakturze dokumentującej dostawę towarów (świadczenie usług) objętych obowiązkową podzieloną płatnością?

- kiedy nabywca (usługobiorca) będący podatnikiem musi zastosować obowiązkową podzieloną płatność?

- kiedy nabywcy są zwolnieni z tego obowiązku (np. wartość faktury ponad 15 tyś. zł.)?

- jakie sankcje grożą za brak zastosowania obowiązkowej podzielonej płatności (ustaw o VAT i KKS)?

Nowe, europejskie zasady dokumentowania WDT dla potrzeb zastosowania stawki 0% : zmiana rozporządzenia wykonawczego Rady nr 282/2010: konieczność posiadania ściśle określonych dokumentów wystawionych przez niezależne podmioty.
Wydana przez szefa KAS Wiążąca Informacja Stawkowa (1 listopad 2019 r.): przedział i zakres zastosowania,
Przedłużenie obowiązywania ograniczeń odliczenia związanych z nabyciem i używaniem samochodów osobowych oraz towarów i usług związanych z tymi samochodami.
Zmiany stawek podatkowych obowiązujące od dnia 1 listopada 2019 r.
Nowelizacja ustawy o VAT implementowana dnia 1 stycznia 2020 r. – zmiany w Dyrektywie 112 dotyczące transakcji łańcuchowych oraz składów konsygnacyjnych.
Kto ma obowiązek instalacji kas online z dniem 1 stycznia 2020 r.?
Pozostałe zmiany wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

 

Koszty uczestnictwa

- Doradcy podatkowi – bezpłatnie

- Członkowie Izby Gospodarczej Regionu Płockiego – 240,00 zł (netto)

- Pozostali uczestnicy – 300,00 zł (netto)

 Ilość miejsc ograniczona. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń..

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Kongresie prosimy o przesłanie karty zgłoszenia – mailowo biuro@igrp.com.pl (przesłanie karty jest niezbędne)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE