Reklama

Najlepsze siatkarskie pary zagrają na płockim rynku

Opublikowano:
Autor:

Najlepsze siatkarskie pary zagrają na płockim rynku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmagania siatkarzy plażowych wracają na płocką starówkę – w dniach 6 - 8 lipca kibice letniej odmiany siatkówki będą mieli okazję oglądać najlepsze polskie pary, które zmagać się będą w turnieju rangi mistrzostw Polski. To już druga edycja Beach Volleyball Płock.

Zmagania siatkarzy plażowych wracają na płocką starówkę – w dniach 6 - 8 lipca kibice letniej odmiany siatkówki będą mieli okazję oglądać najlepsze polskie pary, które zmagać się będą w turnieju rangi mistrzostw Polski. To już druga edycja Beach Volleyball Płock.

Siatkówka plażowa gościła w sercu płockiej starówki rok temu i spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród uczestników.

- Po organizacji zeszłorocznej edycji naszego turnieju otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii zarówno na temat infrastruktury, lokalizacji jak i poziomu sportowego - mówi Jakub Malinowski z Fundacji Modern Sport, będącej organizatorem turnieju. - Siatkówka plażowa to niezwykle widowiskowa dyscyplina, będąca sportem olimpijskim i mająca szerokie grono fanów. Wszystkie te aspekty sprawiły, że postanowiliśmy kontynuować nasz projekt i również w tym roku zapraszamy wszystkie pary do Płocka.

W tym roku w turnieju Beach Volleyball Płock udział weźmie łącznie 26 par, które rywalizować będą przez trzy dni. W piątek zostanie rozegrany turniej eliminacyjny, w którym 18 par przystąpi do rywalizacji o 8 miejsc w turnieju głównym. W sobotę i niedzielę do rywalizacji włączy się kolejne 8 par, które zostały rozstawione na podstawie aktualnego rankingu PZPS.

Do Płocka zawitają obecnie najlepsze pary - między innymi Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, czyli zwycięzcy ubiegłotygodniowego turnieju Plaża Open w Dąbrowie Górniczej. Para znana jako Jenio/Janio Beach Volleyball Team z płocką starówką ma dobre wspomnienia - w poprzedniej edycji Beach Volleyball Płock uplasowała się na podium, zajmując trzecie miejsce. Jeszcze lepiej rozgrywki te pamiętają bracia z Wrocławia, czyli Adam i Roman Andrys, którzy z Mazowsza wracali z pucharem za pierwsze miejsce i mimo mało udanego występu w ostatnim turnieju, zapowiadają powrót do Płocka ze zdwojoną siłą. Oprócz nich jednym z głównych kandydatów do zdobycia pierwszego miejsca BVP będzie duet Marcin Ociepski i Jarosław Lech. Niespełna tydzień temu walczyli oni w rozgrywkach World Tour, rozgrywanych na warszawskiej Moncie i mimo pożegnania się z turniejem już w kwalifikacjach, zdobyli cenne doświadczenie, które na pewno da o sobie znać podczas zawodów w Płocku. Walkę do upadłego zapewnia również płocka para Tomasz Maziarek i Bartosz Lewicki.

- Cieszymy się, że i w tym roku frekwencja na naszych zawodach dopisała i ponownie zobaczymy najlepsze pary w Polsce. Dodatkowo planujemy dla kibiców kilka niespodzianek w tym konkursy z nagrodami, mecz gwiazd, a chętni będą mogli spróbować swoich sił na wodnym torze skimboardowym - mówi Malinowski.

Tegoroczny Beach Volleyball Płock utrzyma najwyższa rangę – trzech gwiazdek, co oznacza, że pula nagród w zawodach wyniesie 15 tysięcy złotych. Warto dodać, że Stare Miasto w Płocku tydzień wcześniej gościło będzie inną plażową dyscyplinę. Na przełomie czerwca i lipca odbył się tam turniej PGNiG Summer Superligi, czyli cyklu mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miasta Płocka, sponsorami są: Auto Forum, Hotel Herman, Repro. Partnerami są Polski Związek Piłki Siatkowej, Stowarzyszenie Siatkarz Płock, Stowarzyszenie 3S oraz MUKS Volley Płock.


Harmonogram Beach Volleyball Płock – Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej:

Piątek  6.07.2018
9:00-15:00 – turniej eliminacyjny

Sobota 7.07.2018
9:00 – 18:00 – turniej główny

Niedziela
9:00 -11:00 – ćwierćfinały
11:30 -13:15 – półfinały
13:30 – mecz o 3 miejsce
14:30 -  mecz gwiazd
15:30  - FINAŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE