Reklama

Najlepsza technologia do systemu monitoringu

Opublikowano:
Autor:

Najlepsza technologia do systemu monitoringu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dawniej rynek systemów monitorujących był podzielony na rozwiązania analogowe oraz cyfrowe IP. Obecnie jednak wygląda to zupełnie inaczej, gdyż do gry wkroczyła również trzecia technologia, czyli rozwiązania HD. Dlatego też w dzisiejszych czasach jeszcze trudniej jest wybrać system monitoringu, który spełni wszystkie nasze wymagania. Czym zatem charakteryzują się poszczególne systemy i gdzie warto je kupować?

Wybieraj sprawdzonych dostawców

Kiedy zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa we własnym domu i w jego okolicy, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na wybór najwyższej jakości systemu monitoringu. To, jakie produkty zakupimy, wpłynie bezpośrednio na końcowy rezultat, jaki otrzymamy oraz zmniejszy ryzyko kradzieży w naszym domu. Dlatego tak ważne będzie wybieranie systemów monitoringu oferowanych przez sprawdzone firmy, takie jak bcscctv.pl.

Co wyróżnia system analogowy

Kamery analogowe nadal są bardzo często wykorzystywane lokalnie. Najczęściej mogą spełniać swoje zadanie, kiedy chcemy zabezpieczyć dom, małą firmę, czy też osiedlowy sklepik. Przy czym musimy zdawać sobie sprawę, że jakość obrazu w tym przypadku może być stosunkowo niska. W tym przypadku przekonywać nas może jednak niska cena, którą należy zapłacić za produkty oraz niewielkie koszty ich utrzymania.

Czym charakteryzują się kamery cyfrowe IP?

Ten rodzaj kamer wybieramy, kiedy oczekujemy większej rozdzielczości, niż ma to miejsce w przypadku kamer analogowych. Kamery cyfrowe IP wyróżniają się skompresowanym sygnałem cyfrowym, który wykorzystuje protokół internetowy. Aby to rozwiązanie mogło prawidłowo funkcjonować, potrzebna jest karta sieciowa z numerem IP. W urządzeniach zamontowany jest komputer, który daje możliwość nagrywania obrazu w bardzo wysokiej jakości. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ten system zawsze będzie bazować na przepustowości łącza, które posiadamy w domu.

Monitoring HDCCTV

To trzecia opcja, która z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Głównym założeniem tego rozwiązania miało być połączenie technologii cyfrowej i analogowej. W ten sposób miało być możliwe uzyskanie większej rozdzielczości. Do tego  ta alternatywa miała wyróżniać się nadal bardzo prostą i szybką instalacją. Obecnie maksymalna rozdzielczość, jaką można uzyskać przy wykorzystaniu tego systemu to 1080i. Kompresja staje się możliwa dopiero przy wykorzystaniu odpowiednio dopasowanego rejestratora cyfrowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE