Reklama

Reklama

Najlepsi uczniowie mogą powalczyć o stypendium

Opublikowano: pt, 1 wrz 2017 08:00
Autor:

Najlepsi uczniowie mogą powalczyć o stypendium  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Mam pasję powyżej średniej" to nietypowy program stypendialny organizowany przez fundacje "Orlen - Dar Serca". Do jego uzyskania konieczne są nie tylko dobre wyniki w nauce.

Reklama

"Mam pasję powyżej średniej" to nietypowy program stypendialny organizowany przez fundacje "Orlen - Dar Serca". Do jego uzyskania konieczne są nie tylko dobre wyniki w nauce.

Program skierowany jest do uczniów zameldowanych w Płocku lub na terenie powiatu płockiego. Konieczne jest zaświadczenie z urzędu. O stypendium ubiegać się mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz uczęszczający do klas II i III gimnazjum, którzy w poprzednim roku szkolnym uzyskali średnią przynajmniej 4,3. 

Bardzo ważne jest jednak dodatkowe zaangażowanie uczniów. Program premiuje uczniów zaangażowanych społecznie oraz posiadających ponadprzeciętne osiągnięcia w dziedzinach związanych z zainteresowaniami i pasją. Do złożenia wniosku konieczne jest więc wykazanie dodatkowej aktywności. Mogą to być dobre wyniki w konkursach, olimpiadach przedmiotowych czy zawodach sportowych, ale też zaangażowanie w wolontariat na rzecz organizacji pozarządowych, przynależność do harcerstwa czy działalność na rzecz parafii. 

Stypendium dla uczniów klas II i III gimnazjów wynosi 200 złotych miesięcznie, zaś dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych 300 złotych miesięcznie. Aby ubiegać się o stypendium, należy do 29 września wypełnić formularz na stronie orlendarserca.pl w zakładce "Nasza działalność"/"Program stypendialny". Ponadto do 30 września do siedziby fundacji trzeba przesłać papierową wersję wniosku wraz z wymaganymi załącznikami. Laureaci zostaną ogłoszeni w listopadzie. 

To już IX edycja programu "Mam pasję powyżej średniej". W poprzednich ośmiu wsparcie uzyskało prawie 1,3 tys. uczniów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.