Reklama

Najciekawsze kanały do nauki języka na YouTube

Opublikowano:
Autor:

Najciekawsze kanały do nauki języka na YouTube - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Portal Youtube z czasem stał się również portalem edukacyjnym. Co prawda większość kanałów dostępnych w YT służy rozrywce, to i wiele z nich łączy funkcję rozrywkową z edukacyjną. Serwis wciąż dostosowuje się do potrzeb odbiorców, co za tym idzie obsługa witryny jest prosta, a zarazem naszpikowana opcjami powiadomień, przypomnień, udostępnień i komentarzy. Pośród milionów filmików i prezentacji, jakie zamieszczają amatorzy możemy znaleźć również profesjonalne produkcje tworzone z myślą o YT.

Portal Youtube z czasem stał się również portalem edukacyjnym. Co prawda większość kanałów dostępnych w YT służy rozrywce, to i wiele z nich łączy funkcję rozrywkową z edukacyjną. Serwis wciąż dostosowuje się do potrzeb odbiorców, co za tym idzie obsługa witryny jest prosta, a zarazem naszpikowana opcjami powiadomień, przypomnień, udostępnień i komentarzy. Pośród milionów filmików i prezentacji, jakie zamieszczają amatorzy możemy znaleźć również profesjonalne produkcje tworzone z myślą o YT.

Youtuberów przybywa, nie tylko tych z zamiłowania, ale i tych, którzy traktują swoje zajęcie jako pracę zawodową. Branża edukacyjna i nauki języków obcych nie jest obojętna na ten trend, co za tym idzie w YT znajdziemy szereg kanałów dedykowanych właśnie nauce języka obcego. W zależności od osobistych preferencji i oczekiwań mamy do wyboru kanały autoryzowane, firmowane przez szkoły językowe, czy choćby British Council, jak również społeczne, prywatne, całkowicie amatorskie, prowadzone z pasji do nauki języków.

Jednym z ciekawszych kanałów do nauki języka jest TED-ED

W szczególności ten kanał poleca się osobom o zaawansowanym poziomie języka angielskiego, ale nie tylko. Zawiera różnorodne zagadnienia wytłumaczone przy pomocy rysunkowych filmików. Animacje kanału są atrakcyjne wizualnie, ale też merytorycznie, widać w nich zaangażowanie, z jakim są tworzone przez zespół edukatorów. Co ważne dostępne materiały są nieustannie aktualizowane, zatem nie musimy martwic się o przestrzał bazę wiedzy. Bez wątpienia kanał ten odwiedza się z radością i zaciekawieniem. Nieco innym, chociaż równie ciekawym kanałem jest wspomniany wcześniej British Council I Learn English. To kanał dla uczniów pomagający wzbogacić słownictwo, uzupełnić wiedzę językową przed egzaminem państwowym, maturą, czy innym testem. To kompilacja wiedzy w pigułce, idealna do powtórzenia materiału w przyjazny sposób. Wiele scenek rodzajowym pomaga zrozumieć trudniejsze konstrukcje gramatyczne, czy wyrażenia idiomatyczne. Ważnym atutem tego kanału jest czystość językowa.

Chcąc uniknąć błędów, jakie mogą się wkraść w przekazie youtuberów warto korzystać z profesjonalnych kanałów, do jakich ten na pewno się zalicza. Dość interesującą publikacją, która na odmianę nauczy nas języka potocznego jest Gettin English. Jest to kanał idealny dla każdego niezależnie od poziomu zaawansowania. Kanał stanowi doskonałą pomoc dla początkujących, ale i posłuży wiedzą zaawansowanym. W niestandardowy sposób, bowiem poprzez rozważania na temat użytych słów, wyrażeń, idiomów, powiedzeń przedstawia jeżyk potoczny. Znajdziemy tutaj mnóstwo krótkich i zwięzłych lekcji na temat wyrażeń rzadko omawianych w podręcznikach, czy na kursach a niezmiernie istotnych z punktu widzenia rozumienia i operowania językiem potocznym na co dzień.

Nietypowym kanałem YT a chętnie odtwarzanym jest kanał o prostej nazwie Język Angielski

Jego unikalność polega na wersji audio. Jeśli nauka języka online jest ciekawą formą edukacji to korepetycje angielski skype będą doskonałym uzupełnieniem e-nauki. Z jednej strony kanał jest ubogi pomijając wizję, jednak z drugiej strony służy od osobom, które uczą się angielskiego poprzez słuchanie lekcji i na przykład jednoczesne kierowanie samochodem, czy też wykonywanie innych czynności. Dzięki wyłączności wersji audio nie musimy mieć dostępu do obrazu by zrozumieć przedstawiane w kanale zagadnienia językowe.

Zdecydowana większość kanałów YT to kanały do nauki języka angielskiego, co więcej większość kanałów dostępna jest w anglojęzycznej wersji językowej. Nie rzadko po angielsku uczymy się angielskiego. Nie brakuje polskich kanałów jak chociażby Angielski z Dagmarą, jednakże wśród najciekawszych niewiele jest polskich produkcji. Do kanałów ciekawych i godnych odwiedzenia w Youtube należy EngVid. Kanał składa się ze zbioru filmików w których występuje 11 prezenterów – lektorów. Każdy z prowadzących ma inny sposób nauki, dzięki wyborowi lekcji możemy skupić się na słownictwie, gramatyce, czy konwersacji. Dostępne są również filmiki omawiające angielski slang, język potoczny uliczny, język młodzieżowy itd. Jeśli natomiast interesuje Cie bardziej ćwiczenie rozumienia języka oficjalnego, tak zwanego british english używanego w BBC to warto odwiedzić kanał VOA Learning English. Na odmianę to zbiór filmików przygotowanych z myślą o ćwiczeniach rozumienia wiadomości telewizyjnych i wypowiedzi w naturalnym tempie korespondentów, dziennikarzy. Różnica między wiadomościami dostępnymi w BBC a kanale YT jest zasadnicza. Wiadomości prezentowane w YT są czytane w zwolnionym tempie wraz z napisami u dołu ekranu. To znacząca pomoc w stawianiu pierwszych kroków w tej dziedzinie. To nietypowy kanał i mało popularny, bardzo pomocny w nauce.

Kiedy mówimy o kanałach do nauki angielskiego wymienić warto Speak English With Misterduncan. MisterDuncan to jeden z najbardziej popularnych nauczycieli angielskiego w całej Wielkiej Brytanii. Tego kanału słucha się z przyjemnością. Czystość wymowy oraz profesjonalne podejście do nauki to główne zalety tego kanału. Polska kontrpropozycją jest kanał Arleny Witt Po cudzemu. W bardzo zabawnej formie prowadząca uczy mówić poprawnie po angielsku, jak i zwraca uwagę na najczęściej popełniane błędy, podpowiada jak ich unikać. Ten kanał przyciąga wielu widzów z uwagi na przeplatany charakter w formie tradycyjnej lekcji z przykładami z życia wziętymi w formie urywków filmików pochodzących z wiadomości, wywiadów, filmów, bajek itd.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE