Reklama

Reklama

Nagrodzono najlepsze muzea na Mazowszu. Wśród nich placówka z Płocka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

Nagrodzono najlepsze muzea na Mazowszu. Wśród nich placówka z Płocka - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami kolejna odsłona konkursu "Mazowieckie Zdarzenie Muzealne - Wierzba". W tym roku nominowano aż 134 zdarzenia muzealne z całego województwa. Nagrodę Grand Prix otrzymało Muzeum Mazowieckie w Płocku.

Reklama

To konkurs, który kierowany jest do placówek muzealnych na terenie całego województwa. Nagradzane są w nim wyjątkowo cenne inicjatywy, projekty i wystawy. Mazowieckie muzea mogą w ten sposób zaprezentować swoje działania, a dodatkowo otrzymać prestiżowe wyróżnienie. 

– Od 16 lat nagradzamy najlepsze muzealne placówki na Mazowszu - wspomina Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - W tym roku muzealnicy zgłosili aż 134 przedsięwzięcia. To dobrze, że na Mazowszu, pomimo pandemii, organizowanych jest tyle ciekawych projektów. Ten konkurs to najlepszy dowód na rozwój kultury i muzeów w naszym regionie. Gratuluję wszystkim laureatom ciekawych pomysłów i kreatywności.

Wśród laureatów znalazło się także wydarzenie z Płocka. Nagrodę Grand Prix otrzymało Muzeum Mazowieckie za wystawę "Sztuka dwudziestolecia międzywojennego - Art Deco. Pamięci prof. Ireny Huml".

Na tym jednak nie koniec płockich akcentów. Pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy projekt otwarty" zajęła "Rewitalizacją Obiektów Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu", a więc znajdujący się niedaleko Płocka oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. 

Muzeum Mazowieckie w Płocku zostało też wyróżnione w kategoriach "Muzea w sieci" (projekt "200 lat Muzeum Mazowieckiego w Płocku" zajął 3. miejsce) oraz "Najciekawsze wydawnictwo muzealne" (także 3. miejsce za wydawnictwo "X wieków Płocka. Dzieje i ekspozycja historyczno-regionalna Muzeum Mazowieckiego w Płocku").

Szczegóły o plebiscycie i pełną listę laureatów znajdziemy na stronie mazovia.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy