Reklama

Reklama

Przebudowa w centrum niebawem ruszy. Ulica znacząco się zmieni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Przebudowa w centrum niebawem ruszy. Ulica znacząco się zmieni - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziurawa jak ser szwajcarski ulica Kościuszki już niebawem przejdzie remont. Prace zaczną się po 15 sierpnia, a ich zakres jest bardzo duży.

Reklama

W czerwcu przetarg na przebudowę ulicy Kościuszki i budowę kanalizacji deszczowej wygrało konsorcjum firm Zielony Ogród i Firma Remontowo-Budowlana "Lipowski". Prace zaczną się w drugiej połowie sierpnia - ze względu na odbywające się w Płocku festiwale miasto chce wstrzymać prace na starówce do tego czasu. Utrudnień należy spodziewać się najwcześniej 16 sierpnia. 

Jednym z celów przebudowy Kościuszki jest nie tylko remont nawierzchni, ale też rozdział kanalizacji. Prace potrwają około roku, a po ich zakończeniu sporo się zmieni.

- Na tym odcinku ulica Kościuszki będzie wykonana z materiałów podobnych do tych, z których wykonana jest ulica Tumska. Będzie wizualną kontynuającją ulicy Tumskiej - mówi Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej urzędu miasta. 

Po przebudowie Kościuszki będzie nieco węższa, ale ruch samochodowy na tym odcinku będzie dopuszczony. A jak będzie w trakcie prac? Tego jeszcze nie wiadomo. 

- Inwestycja będzie prowadzona w taki sposób, żeby zapewnić ruch samochodów w tym rejonie. Będziemy starać się zapewnić możliwość dojazdu do posesji. To wykonawca opracowuje projekt tymczasowej organizacji ruchu - mówi Woźniak. 

W ramach przebudowy wyremontowany zostanie odcinek do mniej więcej połowy ul. Warszawskiej. Oprócz rozdziału kanalizacji i nowej jezdni położone zostaną także nowe chodniki i zamontowane nowe oświetlenie. Warto podkreślić, że wykonawcę obowiązuje zabezpieczenie zieleni na czas przebudowy. Wszystkie drzewa będą musiały zostać odeskowane lub wygrodzone, a korzenie zabezpieczone przed wysychaniem. 

Całość inwestycji będzie kosztować nieco ponad 16,9 mln złotych. 5 mln złotych pochodzi z dofinansowania z rządowego funduszu Polski Ład: Programu inwestycji strategicznych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy