Nafciarze kontra Duńczycy. Wisła znów wygrała w Płocku [ZDJĘCIA]

Wiadomości W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych ORLEN Wisła Płock wygrała bardzo ważny mecz z duńskim GOG 31:27 (17:14).

Po wygranej w Płocku z FC Porto (27:23) oraz porażce w Paryżu z PSG Handball (33:37) w czwartek Wisła zmierzyła się w ORLEN Arenie z bardzo solidnym mistrzem Danii. GOG wygrał z chorwackim PPD Zagrzeb (31:27) i zremisował z rumuńskim Dinamo Bukareszt.

W płockiej hali goście szybko objęli prowadzenie 2:0, w 3. minucie kontaktową bramkę zdobył Dmitrij Żytnikow. Niestety, dwa razy pomylił się w ataku Siergiej Kosorotov a goście bezwzględnie punktowali, Po 7 minutach GOG wygrywał już 5:2! Na dodatek karnego nie wykorzystał Gonzalo Perez.

Nafciarze poprawili obronę, pomógł w bramce Kristian Pilipović i ku radości widzów po karnym Tina Lucina w 12. minucie był już remis po 5. Gospodarze poszli za ciosem, z kontry trafił Perez, przełamał się Kosorotow i na tablicy pojawił się wynik 7:5 dla Wisły! Gra się wyrównała, w szeregach gości wyróżniał się szwedzki bramkarz Tobias Thulin i po 20 minutach GOG wyrównał na 10:10.

Płocczanie znów wzmocnili obronę, nie mylili się w ataku i po kontrze Przemysława Krajewskiego odskoczyli na 16:13. Goście gubili się w ataku, a na trybunach zrobiło się głośniej, bo Wisła zwiększała swoje szanse na dwa punkty w tym arcyważnym pojedynku. Po 30 minutach było 17:14.

W drugiej połowie Wisła błyskawicznie zdobyła dwie bramki i zrobiło się 19:14. Po pięknej wrzutce do mało widocznego wcześniej Michała Daszka Wisła prowadziła w 40. minucie 22:18.

Sposobu na bramkarza rywali trzy razy nie mógł znaleźć Lovro Mihić, przewaga zmalała do 25:23 w 50. minucie. Nie trafił Kosorotow, na dwie minuty :wyleciał" Lucin, ale na szczęście karnego obronił Pilipović. Ważną bramkę z karnego zdobył Kosorotow i cztery minuty przed końcem było 28:25.

Duńczycy popełniali bardzo dużo błędów, gubili się zwłaszcza w ataku. Wisła  nie grała wybitnego meczu, ale była lepsza od gości, ostatecznie wygrała 31:27 i zwiekszyła szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek.

ORLEN Wisła Płock - GOG 31:27 (17:14)

Najwięcej bramek dla Wisły: Lucin 7, Piroch 4, Serdio 4, Żytnikow 4, Kosorotow 4, Perez 3