Reklama

Nadszedł czas na zmianę czasu

Opublikowano:
Autor:

Nadszedł czas na zmianę czasu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W nocy z soboty na niedzielę czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Do czasu zimowego wrócimy 27 października.

W nocy z soboty na niedzielę czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Do czasu zimowego wrócimy 27 października.

O 2 nocy z 30 na 31 marca przesuniemy wskazówki naszych zegarów na 3. Oznacza to, że wielu z nas będzie spało z soboty na niedzielę o godzinę krócej. Dotyczy to przede wszystkim osób, które w Wielką Sobotę będą uczestniczyły w Wielkanocnej Liturgii Wigilii Paschalnej, a w Wielką Niedzielę wybiorą się na rezurekcję.

Czas letni w całej Unii Europejskiej rozpoczyna się od ostatniej niedzieli marca, a kończy w ostatnią niedzielę października. Reguluje to dyrektywa UE ze stycznia 2001 roku. W Polsce zmiana czasu jest regulowana rozporządzeniem premiera z 5 stycznia 2012 roku o wprowadzeniu i odwołaniu czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012-2016.

Odbywająca się dwa razy w roku zmiana czasu ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii. Opinie dotyczące rzeczywistych korzyści wypływających ze zmiany czasu są mocno rozbieżne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE