Reklama

Nabożeństwo nie w kościele, w Orlen Arenie

Opublikowano:
Autor:

Nabożeństwo nie w kościele, w Orlen Arenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już nie tylko studniówki, nie tylko imprezy sportowe i kulturalne odbywają się w hali przy pl. Celebry. W Niedzielę Palmową spotka się tam młodzież diecezji płockiej m.in. na... nabożeństwie Gorzkich Żalów. Dlaczego Orlen Arena będzie pełnić rolę świątyni?

Już nie tylko studniówki, nie tylko imprezy sportowe i kulturalne odbywają się w hali przy pl. Celebry. W Niedzielę Palmową spotka się tam młodzież diecezji płockiej m.in. na... nabożeństwie Gorzkich Żalów. Dlaczego Orlen Arena będzie pełnić rolę świątyni?

– Wydaje mi się, że to bardzo dobre miejsce na spotkanie, w którym bierze udział naprawdę duża grupa młodzieży z całej diecezji płockiej – powiedział w rozmowie z Portalem Płock ks. Rafał Grzelczyk, szef Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Studnia, które razem z Wydziałem Duszpasterskim płockiej Kurii organizuje spotkanie. – Dotychczas główna część spotkania odbywała się pod gołym niebem. Tym razem jednak musieliśmy wziąć pod uwagę fakt, że w tym roku Niedziela Palmowa wypada wyjątkowo wcześnie. Nie chcemy, aby młodzi ludzie narażeni byli na złe warunki atmosferyczne, więc zdecydowaliśmy się na to, by główna część naszego spotkania odbywała się tym razem pod dachem.

Tegoroczne spotkanie młodych diecezji płockiej organizowane jest pod hasłem „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Najpierw młodzież zbierze się na placu przy parafii św. Jadwigi Królowej, gdzie odbędzie się poświęcenie palm, potem w kościele odbędzie się msza. Po niej uczestnicy udadzą się właśnie do Orlen Areny, w której zaplanowano m.in. coroczne rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną, spektakl działającego w Płocku Teatru Trzeciego, występy zespołów Chajim i Moja Rodzina,  a potem właśnie nabożeństwo Gorzkich Żalów połączone z wyznaniem wiary młodzieży diecezji płockiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE