Reklama

Na wypadek oszustów. Oto legitymacja

Opublikowano:
Autor:

Na wypadek oszustów. Oto legitymacja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości By ustrzec płocczan przed oszustami, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pokazuje wzór legitymacji służbowej i przypomina: pracownicy socjalni nigdy nie żądają od podopiecznych żadnych pieniędzy!

By ustrzec płocczan przed oszustami, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pokazuje wzór legitymacji służbowej i przypomina: pracownicy socjalni nigdy nie żądają od podopiecznych żadnych pieniędzy!

Złodzieje wymyślają coraz to nowe metody, by oszukać i okraść płocczan. Ostatnio podszywają się m.in. pod pracowników opieki społecznej, dlatego MOPS postanowił ostrzec mieszkańców i wydał specjalny komunikat.

- Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku informuje, że każdy pracownik wykonujący czynności służbowe w środowisku zobowiązany jest do okazania legitymacji pracownika socjalnego lub legitymacji pracowniczej - uczula MOPS i pokazuje wzór takiego dokumentu.

Jeśli więc przychodzi do nas nieznajoma osoba, którą widzimy pierwszy raz w życiu, i przedstawia się jako pracownik opieki społecznej, powinniśmy przede wszystkim zażądać okazania legitymacji służbowej.

Warto pamiętać jednak, że złodzieje mogą próbować podrobić dokument, dlatego dla zupełnej pewności warto  zadzwonić jeszcze pod numer 24 364 02 16 i tam zweryfikować, czy mamy do czynienia z pracownikiem opieki społecznej, czy z oszustem. Jeśli rzeczywiście przyjdzie do nas pracownik MOPS, z pewnością doceni naszą ostrożność.

- Przypominamy również, że pracownicy MOPS nigdy nie żądają żadnych pieniędzy w domu swoich podopiecznych, nie wypłacają żadnych świadczeń ani ich nie pobierają - podkreślają w MOPS-ie.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE