Warto wytłumaczyć czym jest Rada Społeczna - zgodnie ze statutem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku jest "organem inicjującym i opiniodawczym Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz organem doradczym Dyrektora Szpitala". Mocy sprawczej rada społeczna nie ma, a jak nazwa wskazuje, jej członkowie nie pobierają wynagrodzenia. Radę społeczną powołuje samorząd województwa, a zasiadają w niej przedstawiciele wszystkich sił politycznych w sejmiku.
W środę od 12:00, za zamkniętymi drzwiami, odbyło się wyjątkowe posiedzenie rady - dotyczyło kryzysu związanego z wypowiedzeniem pracy przez 21 lekarzy. Na sali stawiło się kilkadziesiąt osób: lekarze, przedstawiciele Okręgowej Izby Lekarskiej, zaproszeni byli też parlamentarzyści. Obrady trwały około 2,5 godziny.
- Rada Społeczna nie została zwołana żeby zawrzeć porozumienie, ale żeby poznać racje obu stron - mówi Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. - Jutro o 12:00 odbędzie się kolejne już spotkanie z grupą protestujących lekarzy.
Według naszych informacji różnice między stronami zaczynają być coraz mniejsze, choć do porozumienia jeszcze sporo brakuje. Dyrektor miał dziś obiecać podwyżkę wypłaty pensji podstawowej dla lekarza specjalisty do stawki 8500 zł brutto. Lekarze liczą na ok. 4 tys. złotych brutto więcej.
Czytaj więcej: Zamykanie oddziałów odroczone o kilka tygodni. Porozumienia na Winiarach jednak nie ma
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.