Reklama

Na Winiarach nie ma już pacjentów z potwierdzonym COVID-19 [RAPORT Z WINIAR]

Opublikowano:
Autor:

Na Winiarach nie ma już pacjentów z potwierdzonym COVID-19 [RAPORT Z WINIAR] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z zapowiedziami, w szpitalu na Winiarach nie ma już żadnych pacjentów z potwierdzonym COVID-19, choć szpital dostał pismo z urzędu wojewódzkiego, że... szpital znów ma się zajmować chorymi na COVID-19.

Zgodnie z zapowiedziami, w szpitalu na Winiarach nie ma już żadnych pacjentów z potwierdzonym COVID-19, choć szpital dostał pismo z urzędu wojewódzkiego, że... szpital znów ma się zajmować chorymi na COVID-19. 

Dane liczbowe:

  • 6 pacjentów na oddziale zakaźnym,
  • 0 z potwierdzonym COVID-19,
  • 141 osób zgłosiło się do szpitalnego oddziału ratunkowego ostatniej doby, 
  • 67 osoby przyjęto do szpitala, 
  • 451 pacjentów hospitalizowano we środę 17 czerwca.

Pobrania:

  • 9 pobrań ostatniej doby,
  • 991 pobrań od początku pandemii.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym nie ma już pacjentów z podejrzeniem COVID-19. Ci, u których potwierdzono COVID-19, zostali przetransportowani do Warszawy, a jeden pacjent, w porozumieniu z lekarzem i sanepidem, wypisał się ze szpitala na własne żądanie. Przebywa w izolacji domowej. 

W poniedziałek wojewoda mazowiecki skreślił szpital na Winiarach z listy placówek leczących pacjentów z COVID-19 i stąd transporty chorych do najbliższych szpitali w Warszawie. Dyrektor przyznał jednak, że rano dostał pismo z urzędu wojewódzkiego, które zobowiązuje placówkę do... zajmowania się chorymi. Pacjenci, u których potwierdzona zostanie choroba, nadal będą transportowani do stolicy. 

- To się na razie nie zmienia. Pismo rozumiem w ten sposób, że mamy zajmować się pacjentami z objawami COVID-19, którym trzeba dopiero przeprowadzić test, by stwierdzić czy są zakażone - tłumaczył Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. 

Dyrektor przypuszcza, że inne szpitale z północnego Mazowsza przysyłały do Warszawy pacjentów z objawami. Uspokoił, że na Winiarach będą zajmować się pacjentami, u których podejrzewa się COVID-19. Przypomina także, że nie każdy zakażony koronawirusem wymaga hospitalizacji. 

Trwają testy pracowników oddziału zakaźnego, który w przyszłym tygodniu ma wrócić do normalnej pracy. Póki co wszystkie próbki są ujemne. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE