Reklama

Na wakacjach: Dojazd i parking ważniejsze niż internet

Opublikowano:
Autor:

Na wakacjach: Dojazd i parking ważniejsze niż internet - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak wynika z badań wakacyjnych preferencji Polaków przeprowadzonych przez serwis ogłoszeniowy OLX, tegoroczny urlop poza domem spędza aż 41 proc. z nas. Aż ⅔ spośród osób wybierających się na wakacje, wybierze turystykę krajową.

Jak wynika z badań wakacyjnych preferencji Polaków przeprowadzonych przez serwis ogłoszeniowy OLX, tegoroczny urlop poza domem spędza aż 41 proc. z nas. Aż ? spośród osób wybierających się na wakacje, wybierze turystykę krajową.

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne w Polsce to niezmiennie Pomorze, Małopolska i Mazury. To właśnie miejscowości z tych regionów wpisywane są najczęściej w wyszukiwarkę OLXa, największego serwisu ogłoszeniowego w Polsce.

- A jego użytkownicy mają z czego wybierać, bo w kategorii "Noclegi" dostępnych jest ponad 40 tysięcy ofert. Tylko od lutego do czerwca dziennie przybywało w niej średnio aż 145 ogłoszeń o miejscach w pensjonatach, domkach letniskowych, czy gospodarstwach agroturystycznych - podkreśla Paulina Rezmer z serwisu OLX. - Z bogatych zasobów OLXa korzysta miesięcznie niemal półtora miliona użytkowników szukających dla siebie wygodnej i taniej kwatery na wypoczynek.

Na co zwracamy uwagę podczas wybierania miejsca noclegowego?

Pierwszym kryterium jest oczywiście cena. To nią przede wszystkim kierujemy się przy wyborze wakacyjnej kwatery. Aż ? badanych na wszystkie urlopowe wydatki nie planuje przeznaczyć więcej niż 1000 zł na osobę na tydzień. Warto więc pomyśleć o wyborze taniego noclegu.

Średnia cena za wynajem domku w serwisie OLX to 250 zł za dobę, przy założeniu, że może w nim zostać zakwaterowanych od 4 do 6 osób. Podobną kwotę zapłacimy za najem apartamentu lub mieszkania. W tym przypadku zapłacimy średnio 200 zł za dobę, za nocleg dla 2-4 osób. Ceny za nocleg w hostelu zaczynają się od 20 zł (pokój wieloosobowy), za trochę więcej prywatności (pokój dwuosobowy) trzeba zapłacić ok. 60 zł.

Co przeważa o wyborze konkretnego miejsca?

Jeśli ceny noclegów są podobne lub identyczne, decydujące są kolejne kryteria. Okazuje się, że najważniejsze są dla nas dogodny dojazd i bezpłatny parking wliczony w cenę pobytu. Na takie kryterium wskazało 45% ankietowanych. Na drugim miejscu znalazła się infrastruktura dla dzieci i dopasowanie oferty do potrzeb najmłodszych. Ten czynnik istotny jest dla aż 26% wczasowiczów. Dopiero na trzecim miejscu wymieniamy dostęp do internetu. Jest on ważny dla 23% badanych. Miejsc przyjaznych zwierzętom szuka natomiast 13% gości. - Przygotowując ofertę noclegową warto uwzględnić te informacje w ogłoszeniu - podkreśla Paulina Rezmer z serwisu ogłoszeniowego OLX. - Jeśli gospodarz agroturystyki zapewnia gościom internet lub w jego obiekcie mile widziane są czworonogi, ma większą szansę dotrzeć do urlopowiczów, którzy właśnie na takie kryteria zwracają szczególną uwagę.

Więcej na olx.pl/noclegi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE