Reklama

Na starówce zaroiło się od wozów strażackich [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Na starówce zaroiło się od wozów strażackich [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy trzeba, ugaszą pożar, ale też pomogą wypompować wodę z piwnicy i udzielą pierwszej pomocy medycznej. Strażacy, którzy od lat cieszą się niesłabnącym zaufaniem większości Polaków, obchodzili dziś swoje święto. Stawiły się delegacje z niemal wszystkich okolicznych gmin, ale też z Czech i Litwy.

Kiedy trzeba, ugaszą pożar, ale też pomogą wypompować wodę z piwnicy i udzielą pierwszej pomocy medycznej. Strażacy, którzy od lat cieszą się niesłabnącym zaufaniem większości Polaków, obchodzili dziś swoje święto. Stawiły się delegacje z niemal wszystkich okolicznych gmin, ale też z Czech i Litwy. 

Uroczystości rozpoczęły się o 11:00 mszą w katedrze, a o 13:00 przeniosły się na Stary Rynek. Wzdłuż placu ustawił się szereg strażackich pojazdów, w tym dwa zupełnie nowe. Jeden z nich został przekazany Państwowej Straży Pożarnej, a drugi PKN Orlen kupił dla swojej Zakładowej Straży Pożarnej. Pojazdy, zgodnie z tradycją, zostały oczywiście poświęcone przez kapelanów. PSP dostała też 80 tysięcy złotych z fundacji Orlen "Dar Serca". Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowego wozu do ratownictwa technicznego. Z kolei prezydent przekazał w imieniu miasta: samochód ratowniczo-gaśniczy Scania, urządzenia do dekontaminacji skażonych ubrań strażackich i aparaty powietrzne. Miasto Płock współfinansuje także budowę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 PSP na osiedlu Radziwie.

- Dziękujemy za tę hojność - mówił Jarosław Kurek, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. - Mamy bardzo odważnych i profesjonalnych strażaków, ale bez nowoczesnego sprzętu nie moglibyśmy nieść pomocy potrzebującym.

W trakcie uroczystości kilkudziesięciu strażaków zostało odznaczonych - zarówno tych w czynnej służbie, jak i emerytowanych. Były także liczne awanse na wyższe stopnie i podziękowania strażakom za ich służbę. Swój medal dostał także prezydent Andrzej Nowakowski, który decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji został uhonorowany brązową odznaką "Zasłużonego dla ochrony przeciwpożarowej".

- Płock jest miastem z kilkoma zakładami podwyższonego ryzyka. Dzięki waszej ofiarnej służbie wszyscy czujemy się bezpieczniejsi. Chciałbym za to bardzo serdecznie podziękować - mówił prezydent Płocka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE