Reklama

Na spacer z tajemniczą postacią czy na rejs statkiem? Wybierajcie

Opublikowano:
Autor:

Na spacer z tajemniczą postacią czy na rejs statkiem? Wybierajcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę inauguracja sezonu turystycznego. Kogo tym razem spotkamy na spacerze po starówce? Co będzie serwowane w jednodniowej restauracji przy Wieży Ciśnień? Wśród propozycji m. in. darmowe zwiedzanie, przejażdżki po mieście, szkolenie w rzutach dyskiem lub piknik. W niektórych miejscach przygotowano rabaty dla klientów.

W niedzielę inauguracja sezonu turystycznego. Kogo tym razem spotkamy na spacerze po starówce? Co będzie serwowane w jednodniowej restauracji przy Wieży Ciśnień? Wśród propozycji m. in. darmowe zwiedzanie, przejażdżki po mieście, szkolenie w rzutach dyskiem lub piknik. W niektórych miejscach przygotowano rabaty dla klientów.

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna i płocki Ratusz zapraszają na otwarcie sezonu turystycznego. Z tej okazji przygotowano niespodzianki. Dopiero w niedzielę, 23 kwietnia dowiemy się, jakie nowe postacie związane z historią miasta dołączą do Dobiechny, fundatorki Małachowianki, średniowiecznego woja, który przechadzał się rok temu koło pomnika Krzywoustego czy też do spacerującego na Kościuszki, Władysława Broniewskiego. Byli to oczywiście przebrani przewodnicy. Także i w tym roku odbędzie się wspólny spacer turystyczny w nietypowym towarzystwie. Początek w niedzielę o godz. 12.00 na Starym Rynku.

Miejmy też na uwadze pozostałe propozycje. Co zatem będzie się działo na starówce, o co zadba Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, sekcja Frisbee Ultimate i SPR Wisła Płock? Dla bardziej aktywnych zaproponowano tor przeszkód, na Starym Rynku zostanie ustawiona mini wystawa poświęcona tematowi płockiej piłki ręcznej. Fani rowerów zrobią sobie przegląd swoich ulubionych jednośladów i zgodnie z podpowiedziami policjantów odpowiednio oznakują.

Generalnie przez całą niedzielę będzie można znaleźć coś dla siebie, czy to w Fun Parku, Płockiej Galerii Sztuki (do obejrzenia zaoferowali nową wystawę), Regionalnym Muzeum Poczty przy Pięknej 4b (bezpłatne zwiedzanie w godz. 10.00 – 15.00), w Małachowiance (cztery tury dla zwiedzających), Towarzystwie Naukowym Płockim (specjalny pokaz wybranych druków z księgozbioru XIX-wieku), na nabrzeżu albo przy Wieży Ciśnień w trakcie Jednodniowej Restauracji oferującej od godz. 12.00 do 15.00 piknikowe menu: kiełbaskę z grilla, zupę szczawiową, golonkę, babkę ziemniaczaną ze śmietaną, a to wszystko po 4 zł. W restauracji w samej Wieży Ciśnień zamierzają promować dania z polskiej wołowiny.

Osoby, którym jak dotąd nie udało się obejrzeć katakumb w Katedrze Kościoła Starokatolickiego Mariawitów (w trakcie Nocy Muzeów kolejki ustawiały się niesamowicie długie), znów będą mieli ku temu okazję w godz. 12.00 – 14.00. Bezpłatne zwiedzanie dotyczy także katedry i wystawy haftów artystycznych wykonanych przez Zgromadzenie Sióstr Mariawitek Nieustającej Adoracji Ubłagania.

Chociaż księgarnio-kawiarnia Czerwony Atrament w podwórku przy Kolegialnej 4 w niedziele miała być zamknięta, to jednak 23 kwietnia z dwóch powodów między godz.10.00 a 15.00 drzwi pozostaną otwarte. Po pierwsze już w najbliższy weekend biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Weekend Księgarń Kameralnych”, a po drugie proponują 10 proc. rabat przy zakupie dwóch książek z asortymentu księgarni. Ponadto przez cały dzień kawy speciality skosztujemy w promocyjnej cenie. O godz. 14.00 rozpoczną się czytanki dla dzieci (udział bezpłatny).

Czy ktoś stęsknił się za widokiem Ciuchci Tumskiej? Już w weekend ponownie wyjedzie na płockie ulice. Oprócz niej chętni na zwiedzanie za symboliczną kwotę mogą wyruszyć meleksem ze Starego Rynku w kierunku zoo i do przystani statków pasażerskich na ul. Rybaki, a tam na zainteresowanych przygotowano kolejną ofertę, tym razem chodzi o tańszy bilet na rejsy pasażerskie statkiem „Marianna”. Od godz. 15.00 do 17.00 w zoo będzie jeszcze piknik z atrakcjami i konkursami dla dzieci. Zostaną także wręczone podziękowania osobom mającym wpływ na rozwój turystyki w mieście.

A co jeszcze przygotowano?

Fun Park, ul. Rybaki, naprzeciwko Sobótki

W tym dniu Fun Park oferuje specjalną promocyjną ofertę: 

- przejście parku linowego 15 zł/os

- paintball 25 zł/100 kulek 

- ścianka wspinaczkowa 10 zł / dwie trasy

Dodatkowo spośród uczestników atrakcji zostanie przeprowadzony konkurs z nagrodami.

Towarzystwo Naukowe Płockie, pl. Narutowicza 8

W godzinach 12.00 - 14.00 zapraszają do odwiedzenia siedziby Biblioteki im. Zielińskich TNP, mieszczącej się przy pl. Narutowicza w zabytkowej XIX-wiecznej kamienicy tzw. "Domu pod Opatrznością" oraz na specjalny pokaz ciekawszych druków z księgozbioru XIX-wieku.

Dawna kolegiata św. Michała (LO im. St. Małachowskiego), ul. Małachowskiego 1

Podczas otwarcia sezonu turystycznego przewidziano cztery wejścia dla zwiedzających (o godz. 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00). Na jedno wejście przewidzianych jest maksymalnie 30 osób. Podczas zwiedzania szkoły uczestników będzie oprowadzał przewodnik, zwiedzanie jest bezpłatne. 

Muzeum Mazowieckie w Płocku

W dniu otwarcia sezonu turystycznego, w godzinach 10.00 - 16.00 odwiedzający bezpłatnie wejdą na ekspozycje secesji i art déco w kamienicy przy ul. Tumskiej 8. Wszyscy, którzy poprawnie wypełnia krzyżówkę, otrzymają karty edukacyjne z quizem i krzyżówką dla dzieci oraz słodkie upominki. Bezpłatnie będzie można zwiedzić wystawę prac Bolesława Biegasa w Spichlerzu Muzeum Mazowieckiego przy ul. Kazimierza Wielkiego 11B (czynna w godzinach 10.00 – 16.00). Przypominamy także o możliwości nieodpłatnego zapoznania się z wystawami: "X Wieków Płocka" (Tumska 8), "Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata" i "Sztuka Dalekiego Wschodu" (Spichlerz), ekspozycji w Muzeum Żydów Mazowieckich.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

W godzinach 12.00 - 12.30 zaprasza do zabawy na Starym Rynku. Nowa sekcja sportowa MOSiR Płock - Ultimate Frisbee na początek przeprowadzi szkolenie podstawowych rzutów dyskiem. W planach gry i zabawy, m. in. rzuty do celu. 

Płocka Galeria Sztuki, ul. Sienkiewicza 36

W godzinach od 10.00 do 15.00 PGS zaprasza do bezpłatnego obejrzenia wystawy Stasysa Eidrigeviciusa „Archiwum wyobraźni”, jednego z najważniejszych współczesnych artystów tworzących w Polsce. Jego niezwykle plastyczne prace (obrazy, rysunki, maski) potrafią wywoływać emocje, działać na wyobraźnię.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, pl. Stary Rynek 16

Możliwość nawiedzenia Sanktuarium, jak również miejsca pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie, a także zapoznania z Misją Zgromadzenia i Orędziem Miłosierdzia przekazanym przez Siostrę Faustynę. Jednocześnie Sanktuarium zaprasza do obejrzenia wystawy pt.: „Nie w piękności farby ani pędzla jest moc tego obrazu… „, a także do wysłuchania prelekcji i poznania historii Zgromadzenia 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE