Reklama

Na Sobótce pokażą, w jaki sposób wydostać się z przerębla

Opublikowano:
Autor:

Na Sobótce pokażą, w jaki sposób wydostać się z przerębla  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla śmiałków to może być dość ekstremalne doświadczenie. Pod okiem ratowników będzie można doświadczyć na własnej skórze, jak to jest znaleźć się w przeręblu i jak niełatwo jest się z niego wydostać.

Dla śmiałków to może być dość ekstremalne doświadczenie. Pod okiem ratowników będzie można doświadczyć na własnej skórze, jak to jest znaleźć się w przeręblu i jak niełatwo jest się z niego wydostać.

Pokazy odbędą się już w najbliższą sobotę, 4 lutego nad Zalewem Sobótka. Płocki WOPR pokazać,w jaki sposób przygotować się do spędzania czasu na lodowej tafli, która bywa bardzo niebezpieczna. Należy bardzo uważać, nawet wówczas jeśli wydaje się, że pokrywa lodowa jest grubsza niż 10 cm.

Na początek to sami ratownicy zaprezentują, w jaki sposób wydostać się z wykutego przerębla (ta część rozpocznie się o godzinie 11.30), w dalszej części ochotnicy wskoczą do zimnej wody i spróbują wydostać się z niej o własnych siłach i z pomocą sprzętu udostępnionego przez płocki WOPR. Po wyjściu trzeba jeszcze przebrać się za parawanem w przygotowany komplet suchych ubrań (w plecaku z możliwością spięcia pasem biodrowym powinny znaleźć się: buty, czapka, rękawiczki, bielizna, spodnie, bluza lub sweter, kurtka, dwa duże worki foliowe np. na śmieci powyżej 60 litrów, potrzebny jest także termos z gorąca herbatą).

Dodatkowo zaplanowano pokazy specjalistycznego sprzętu ratownictwa przygotowane przez Straż Pożarną. Na miejscu stanie namiot, w którym będzie można napić się ciepłej herbaty lub zjeść ciepły posiłek.

Chętni do udziału muszą mieć przynajmniej ukończone 12 lat. Na stronie płockiego WOPR-u umieszczono do pobrania oświadczenie o stanie zdrowia, które należy wysłać na adres [email protected] (wpisując imię, nazwisko i PESEL).  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE