Reklama

Na ruchliwych skrzyżowaniach modliły się grupki płocczan

Opublikowano:
Autor:

Na ruchliwych skrzyżowaniach modliły się grupki płocczan - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkadziesiąt osób w grupach modliło się w środę po południu przy ruchliwych skrzyżowaniach Płocka. - Co to za akcja? - chciał wiedzieć nasz czytelnik.

Kilkadziesiąt osób w grupach modliło się w środę po południu przy ruchliwych skrzyżowaniach Płocka. - Co to za akcja? - chciał wiedzieć nasz czytelnik.

- Grupki osób modlą się na ruchliwych skrzyżowaniach Płocka - widziałem ich przy McDonald’s na Podolszycach, a potem przy PSS naprzeciwko Petropolu i dalej koło Chemika - taką informację nasz czytelnik wysłał nam dziś na nasz Alert24. Dołączył zdjęcie, na którym widać kilka osób na w rejonie skrzyżowania na Podolszycach.

Okazuje się, że to akcja, którą właśnie 28 września od wielu lat organizują środowiska katolickie w miastach na całym świecie. O godzinie 15.00 zbierają się na ruchliwych skrzyżowaniach ulic, placach i skwerach, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą Pan Jezus przekazał św. siostrze Faustynie Kowalskiej.

Dlaczego 28 września? w tym dniu obchodzona jest rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Spowiednik siostry Faustyny został ogłoszony błogosławionym 28 września 2008 r. przez papieża Benedykta XVI.

W akcję modlitewną  Iskry Bożego Miłosierdzia włączyło się wiele miast na całym świecie, m.in. Belgii, Japonii, Chorwacji, Hiszpanii, Meksyku, a także kilkadziesiąt polskich miast i miasteczek.  Wśród nich znalazło się również podpłockie Rogozino i sam Płock. Płocczanie modlili się na siedmiu skrzyżowaniach - poza wskazanymi przez naszego czytelnika również przy rondzie Grabskich, skrzyżowaniu Piłsudskiego i Granicznej, a także skrzyżowaniach: Tysiąclecia z Bielską i Łukasiewicza z Bielską. 

[ALERT]1475075892518[/ALERT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE