Reklama

Na rondzie pod prąd. Policja o 'zatrważających' wyczynach kierowców

Opublikowano:
Autor:

Na rondzie pod prąd. Policja o 'zatrważających' wyczynach kierowców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policja niedawno uprzedzała o analizie monitoringu nagranego w rejonie Ronda Wojska Polskiego. Przyznają, że materiałów jest mnóstwo, a kierowcy są karani mandatami. - Pierwsze oceny przekazanego materiału video pokazały, że największym grzechem kierowców było niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Szybko jednak okazało się, że kierowcy ignorują szereg jeszcze innych przepisów - mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policja niedawno uprzedzała o analizie monitoringu nagranego w rejonie Ronda Wojska Polskiego. Przyznają, że materiałów jest mnóstwo, a kierowcy karani są mandatami. - Pierwsze oceny przekazanego materiału video pokazały, że największym grzechem kierowców było niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Szybko jednak okazało się, że kierowcy ignorują szereg jeszcze innych przepisów - mówi mł. asp. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Tak jak uprzedzali, tak zrobili. Komenda Miejska Policji w Płocku w lipcu zwróciła się do Straży Miejskiej o obserwację i rejestrację za pomocą kamer monitoringu miejskiego najbardziej niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie ronda Wojska Polskiego. Kierowcy zostali o tym poinformowani we wrześniu. Materiały są analizowane:

- Zatrważające jest to, jakie wyczyny i nowe zasady ruchu drogowego wprowadzali kierowcy, sprowadzając poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa - podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska. - Liczba ujawnionych wykroczeń jest ogromna i w tej chwili wynosi ponad 370. Materiał przekazany do płockiej komendy nadal jest analizowany przez policjantów i nie wykluczone są kolejne czynności wobec kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego.

Z początku największym grzechem było niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, jednak wraz z kontynuowaniem podjętych działań przekonali się, że kierowcy ignorują także inne przepisy. - Brak zdrowego rozsądku i nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego przyczyniły się do ponad dwukrotnego wzrostu zdarzeń drogowych na rondzie Wojska Polskiego w Płocku - dodaje policjantka.

Aby nie być gołosłownym na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Płocku opublikowano przykładowy film. - Pokazuje jak kierujący fordem, który posiadał uprawnienia, a wraz z nimi powinien posiadać i wiedzę dotyczącą znaków drogowych oraz prawidłowego poruszania się po rondzie, stwarzał swoją jazdą poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu drogowego. Kierowca saaba pomimo czerwonego światła nakazującego natychmiastowe zatrzymanie pojazdu, wjeżdża za sygnalizator. Kolejny kierujący, tym razem oplem, omija pojazd, który zatrzymał się przed sygnalizatorem i wjeżdża na skrzyżowanie pomimo sygnału zabraniającego przejazd. Niestety takich zachowań na przesłanych do Komendy Miejskiej Policji w Płocku materiałach video jest ogrom, co świadczy o całkowitej ignorancji kierowców dla obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Wszyscy ci kierowcy zostali już ustaleni i ukarani mandatami do 500 zł oraz nałożono na nich punkty karne - poinformowała funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Płocku. .

Policjanci ponownie apelują do kierowców o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz kulturę jazdy!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE