Reklama

Na placu zabaw także można się uczyć

Opublikowano:
Autor:

Na placu zabaw także można się uczyć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Zamek” z dwiema wieżami, zjeżdżalnia, wspinaczka linowa i linowy pająk – to tylko część atrakcji czekających na dzieci, które podczas wizyty w płockim ZOO zechcą odwiedzić nowy plac zabaw.

„Zamek” z dwiema wieżami, zjeżdżalnia, wspinaczka linowa i linowy pająk – to tylko część atrakcji czekających na dzieci, które podczas wizyty w płockim ZOO zechcą odwiedzić nowy plac zabaw.

Nowy plac zabaw usytuowany został w dolnej części ogrodu zoologicznego, nieopodal wybiegu dla gibbonów i stawów. Na placu dostępne są: sprężynowiec hipcio, wagowa huśtawka „żyrafy” oraz największa atrakcja – zestaw urządzeń do zabawy zbudowany na planie „zamku”, w skład którego wchodzą dwie wieże, zjeżdżalnia, wspinaczka linowa i linowy pająk. Każde dziecko odwiedzające ZOO może z tych atrakcji korzystać bezpłatnie.

Nowy plac zabaw nie tylko certyfikowane urządzenia do zabaw, ale również dwie interaktywne tablice edukacyjne. Dzięki nim można zapoznać się z najciekawszymi faktami z życia bocianów białych. – Każde dziecko odwiedzające nasz nowy plac zabaw ma szansę, aby pogłębić swoją wiedzę na temat ptaków, które uważane są za jeden z symboli polskiego krajobrazu.

Pierwsza z ustawionych na placu tablic interaktywnych, przypominająca „koło fortuny”, prezentuje rok z życia bociana. Dziecko, które zakręci kołem, odkryje wiele ciekawych informacji związanych z życiem i zachowaniem bocianów w każdym z dwunastu miesięcy roku.

Druga tablica wyposażona jest w specjalne klapki. Po ich odsłonięciu można poznać rozmaite ciekawostki związane z bocianami (ile tych ptaków żyje w Polsce, co jedzą i dlaczego nie potrafią śpiewać – poinformowała Portal Płock odpowiadająca w ZOO za kontakty z mediami Magdalena Kowalkowska. – Inwestycję sfinansowała Grupa Energa, która od lat prowadzi działania mające na celu ochronę tego gatunku w Polsce.


W Polsce żyje około 50 tysięcy par bocianów czyli 20 procent światowej populacji. Liczba ptaków systematycznie jednak maleje. Dlatego trzeba zrobić wszystko, aby zatrzymać tę niekorzystną tendencję. W ostatnich latach grupa Energa zamontowała ponad 7,5 tysiąca platform pod bocianie gniazda, zabezpieczających przed porażeniem prądem.

Przedstawiciele tej firmy pomagają też ornitologom w znakowaniu bocianów białych. Wraz z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody "pro Natura" realizują projekt „Energetyczni Obrączkarze”. Udało się oznaczyć już ponad pięć tysięcy piskląt. Dzięki temu możliwe będzie śledzenie trasy migracji bocianów po Europie i Afryce. Dostarcza również informacji o trasach wędrówek oraz miejscach żerowania i zakładania gniazd przez te ptaki.

Fot. ZOO Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE