Reklama

Na parkingu pojawiła się kasa biletowa. A miał być bezpłatny

Opublikowano:
Autor:

Na parkingu pojawiła się kasa biletowa. A miał być bezpłatny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szlabany i kasa biletowa zostały zamontowane na parkingu za budynkiem ratusza. Dlaczego, skoro do połowy grudnia parking miał być bezpłatny?

Szlabany i kasa biletowa zostały zamontowane na parkingu za budynkiem ratusza. Dlaczego, skoro do połowy grudnia parking miał być bezpłatny?

Chodzi o parking na tyłach ratusza, na który można wjechać zarówno od strony Zduńskiej, jak i od Kazimierza Wielkiego. A ponieważ do połowy grudnia trwa remont na ostatnim odcinku Kazimierza Wielkiego, Ratusz zapowiadał, że do tego czasu parking pozostanie bezpłatny.

Tymczasem kilka dni temu rozpoczął się montaż szlabanów, stanęła też elektroniczna kasa parkingowa. W dodatku przed wjazdem ustawiono znak informujący o tym, że jest to parking płatny (słowo płatny nie było przekreślone), więc niektórzy kierowcy po zaparkowaniu szukali najbliższego parkomatu i uiszczali opłatę na z założenia bezpłatnym parkingu...

O wyjaśnienia zwróciliśmy się do Ratusza. Okazuje się, że Agencja Rewitalizacji Starówki, która zarządza parkingiem, zmieniła zdanie i postanowiła, że parking będzie płatny wcześniej niż planowano. Zacznie działać na początku przyszłego tygodnia.

- Początkowo planowano, że wjazd na parking będzie tylko od strony ulicy Zduńskiej, a wyjazd - od Kazimierza Wielkiego, dlatego ARS chciał się wstrzymać do czasu zakończenia przebudowy ulicy  - wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza.

Teraz natomiast postawiono, że zarówno wjazd, jak i wyjazd z parkingu będzie jednak od Zduńskiej. Przy jednym szlabanie urządzenie wydrukuje bilet, z którym przed opuszczeniem parkingu trzeba będzie uiścić opłatę w kasie biletowej, by móc podnieść szlaban na wyjeździe.

Za godzinę parkowania zapłacimy tak jak w strefie 2 zł w godzinach między 8.00 a 17.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE