Reklama

Na osiedlu powstanie nowy budynek wielorodzinny. Ale najpierw trzeba rozebrać stary

Opublikowano:
Autor:

Na osiedlu powstanie nowy budynek wielorodzinny. Ale najpierw trzeba rozebrać stary - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Ratusz ogłosił przetarg na powstanie nowego budynku wielorodzinnego. Zgodnie z dokumentacją prace związane z budynkiem przy ul. Miodowej 47 powinny zakończyć się do 30 października 2020 roku. Także do tego czasu wyłoniony w przetargu wykonawca powinien uzyskać prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.

Płocki Ratusz ogłosił przetarg na powstanie nowego budynku wielorodzinnego. Zgodnie z dokumentacją prace związane z budynkiem przy ul. Miodowej 47 powinny zakończyć się do 30 października 2020 roku. Także do tego czasu wyłoniony w przetargu wykonawca powinien uzyskać prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie.

Tym samym będzie to następny budynek na osiedlu Miodowa-Jar. Program zakładający powstawanie kolejnych budynków komunalnych został przyjęty w 2010 r.. Założono wówczas powstanie 177 mieszkań w 13 budynkach komunalnych. Jak dotąd wbudowano już kilka takich budynków (cztery po 15 mieszkań i trzy po 9 mieszkań). Dodajmy, że w listopadzie 2019 r. wręczono lokatorom klucze do siódmego już bloku, tym razem przy ul. Miodowej 49, w którym powstało 9 mieszkań, w tym trzy lokale komunalne zamienne - dla osób wykwaterowanych z budynków wyłączonych z użytkowania (na czas nieoznaczony), dwa lokale komunalne kwaterunkowe - dla osób oczekujących na zakwaterowanie (na czas nieoznaczony) oraz cztery lokale z najmem socjalnym (umowa na 2 lata z możliwością przedłużenia). Lokale spełniały standardy dla nowoczesnych mieszkań kwaterunkowych. Zostały wyposażone m. in. w kuchnię, armaturę łazienkową, terakotę czy glazurę. Zadbano o podjazd dla osób niepełnosprawnych.

[ZT]23956[/ZT]

Stare budynki "po sąsiedzku" przeznaczono do wyburzenia.

Już w listopadzie 2019 r. lokatorzy z budynku Miodowa 47 i 51 byli w trakcie wykwaterowań. Wszystkie osoby mieszkające w budynku Miodowa 47 otrzymały oferty innych lokali – jedna rodzina oczekiwała na remont lokalu. W budynku nr 51 zamieszkiwały trzy rodziny – jedna z nich otrzymała przydział w nowym budynku Miodowa 49. Kolejne wykwaterowania zaplanowano na lata 2021-2022: Blok Miodowa 29 - według planu - miałby powstać w 2021 r., Miodowa 33 - w 2022 r.

Zgodnie z ogłoszonym przetargiem na budowę komunalnego bloku wielorodzinnego przy Miodowej 47 konieczna będzie rozbiórka istniejącego budynku wraz z częścią podpiwniczoną i fundamentami, a także istniejących dojść i chodników w obrębie zakresu opracowania przedmiotu zamówienia, aby w przyszłości powstały nowe z kostki betonowej. Stary śmietnik przeznaczono do demontażu. Docelowo, na fundamentach betonowych, ustawią nową wiatę śmietnikową. 

W środku budynku na każdej kondygnacji przewidziano po trzy lokale mieszkalne. Poddasze będzie użytkowe. Łącznie w budynku zaplanowano 15 mieszkań - 11 dwupokojowych i 4 jednopokojowe z aneksem kuchennym. W każdym mieszkaniu znajduje się przedpokój, łazienka i kuchnia. Parter budynku zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Budynek będzie wyposażony w instalacje: wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, elektryczne, teletechniczne i domofonowe. W pomieszczeniu kuchni przyszły lokator zastanie zamontowaną kuchnię gazowo-elektryczną, czteropalnikową z piekarnikiem zasilaną z butli 11 kilogramowej gazem propan butan.

Dane techniczne budynku:

– kubatura: 1751,7 m3

– powierzchnia zabudowy: 288,6 m2

– powierzchnia użytkowa: 700,7 m2

Wykonawca zadba o zasianie trawy przy budynku. Wcześniej miałby dokonać wycinki roślinności kolidującej z zamierzeniem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE