Reklama

Na nabrzeżu powstanie skwer biznesu. Ratusz ogłosił przetarg

Opublikowano:
Autor:

Na nabrzeżu powstanie skwer biznesu. Ratusz ogłosił przetarg - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skwer biznesu i plac zabaw z możliwością ułożenia nazwy miasta z przesuwanych liter – m.in. takie elementy zawarte w przetargu na zagospodarowanie nabrzeża wiślanego.

Skwer biznesu i plac zabaw z możliwością ułożenia nazwy miasta z przesuwanych liter – m.in. takie elementy zawarte w przetargu na zagospodarowanie nabrzeża wiślanego.

Ratusz ogłosił przetarg na zagospodarowanie nabrzeża wiślanego wraz z infrastrukturą techniczną. Zakres prac przebudowy nabrzeża obejmuje budowę promenady wiślanej, której początek stanowi wejście na molo spacerowe a zakończeniem jest przyszły, zaokrąglony falochron zamykający port jachtowy od strony północno-zachodniej. Falochron posłuży nie tylko jako ochrona dla porty jachtowego, stanie się także kolejnym molem spacerowym. Będzie tez drugi falochron prostopadły do brzegu. 

Prace podzielono na dwa etapy. W pierwszym umieszczono odcinek od ul. Mostowej do zalewu Sobótka wraz z terenem przyległym do zalewu i terenem portu jachtowego. Realizację kolejnego, czyli od ul. Mostowej do Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, odłożono na przyszłe lata. Miasto liczy na środki z Unii Europejskiej już przy pierwszym etapie (nie byłaby to kwota wyższa niż 20 mln zł), gdyby tak się jednak nie stało, wówczas trzeba znaleźć inne źródło zewnętrznego finansowania. Przedłuży się również termin wykonania zamówienia, który obecnie ustalono na 30 czerwca 2018 roku. Bez unijnego wsparcia przyznanego do listopada 2017 roku trzeba będzie zawrzeć aneks do umowy z wykonawcą. Wówczas firma zyska czas na realizację do połowy grudnia 2018 roku. Jednocześnie musi się liczyć z tym, że ostatnią część wynagrodzenia otrzyma dopiero w 2019 roku. 

Przede wszystkim zamówienie dotyczy zmian na ul. Rybaki, które obejmują budowę/przebudowę jezdni na ul. Rybaki oraz zjazdów, chodników, budowę zatok postojowych dla samochodów osobowych, wykonanie odpowiedniego oznakowania i zamontowanie nowego oświetlenia, budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę infrastruktury technicznej. Miłośnicy jednośladów doczekają się ścieżki rowerowej i stojaków, chociaż nie tylko oni będą mieli osobną ścieżkę. Zdecydowano się na budowę ścieżki biegowej o długości około 4 km wraz z infrastrukturą pomocną przy rozciąganiu, odpoczynku i z poidełkiem. Do wymiany bądź budowy jest kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa.

Zaplanowano budowę sezonowej wiaty okrywającej przestrzeń dla dwóch lokali z przeznaczeniem na funkcję gastronomiczną oraz z ogólnodostępnymi toaletami. Na nabrzeżu powstałby plac zabaw z linarium przypominającym sieć rybacką, platformą do balansowania, liniową równoważnią, mostkiem i zestawem trampolin. Część z urządzeń zabawowych pełniłoby funkcję edukacyjną, w tym karuzele w formie kapsuły i spodka. Nazwę miasta dzieci ułożą z ruchomych liter. Pojawi się na placu megafon do dyspozycji.

Najmłodsi pobawią się na placu, pozostali skierują się na plac z przylegający do ścieżki z zielenią. Tu dobra wiadomość, żadnych metalowych albo kamiennych ławek, tylko takie obłożone drewnem. Osoby, które przyjdą w większej grupie, skorzystają z tzw. skweru biznesu, a więc z foteli biznesowych rozstawionych pod różnym kątem (przewidziano daszki przeciwsłoneczne) oraz z ławek wyposażonych w gniazda USB, ustawionych w taki sposób, aby umożliwić rozmowę kilku osób jednocześnie.

Jednym z wymogów dla wykonawcy w związku częścią prac dotyczących portu jachtowego jest zlecenie lub opracowanie na własny koszt szczegółowej inwentaryzacji geodezyjnej dna rzeki wraz z pomiarem mas ziemnych, które trzeba będzie wydobyć celem pogłębienia dnia Wisły, a następnie zutylizować. Zakłada się ilość wydobytego urobku na poziomie 27 tys. 700 metrów sześciennych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE