Reklama

Reklama

Na Mazowszu rozpoczęto sezon turystyczny. Zapraszają na „MAZOprzygody”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Na Mazowszu rozpoczęto sezon turystyczny. Zapraszają na „MAZOprzygody” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sezon turystyczny 2023/2024 na Mazowszu rozpoczęty. W oddziale Art Deco płockiego muzeum zachęcano do odwiedzania województwa. Zapraszano na „MAZOprzygody”.

Reklama

Jak usłyszeliśmy podczas konferencji prasowej, województwo mazowieckie to coraz częstszy kierunek turystyczny dla Polaków i osób z zagranicy. Jak wyliczają w samorządzie, tylko w 2022 roku liczba jednodniowych turystów odwiedzających województwo przekroczyła 14 mln osób.

- Mazowsze jest regionem, który generuje bardzo duży ruch turystyczny – przekonywał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Mamy tu chociażby 130 muzeów, piękne miejsca, parki, zbiorniki wodne… To wszystko daje szansę na to, by dać dobrą ofertę turystyczną. Dziś w sposób symboliczny otwieramy sezon. Zachęcamy ludzi z Polski, Europy i Świata, by odwiedzali Mazowsze, czyli serce Polski.

Rozpoczęty w piątek, 5 maja, sezon turystyczny na Mazowszu zapowiada kampania informacyjna "Odpocznij na Mazowszu". Wystartował specjalny portal mazowsze.travel, który zachęca do oglądania największych atrakcji turystycznych województwa. Poza tym powstał sport reklamowy, spotkamy też bilbordy i plakaty zachęcające do odwiedzenia Mazowsza. Będzie też nowy przewodnik turystyczny. 

Jak zdradzono podczas konferencji, najchętniej odwiedzanym kierunkiem turystycznym na Mazowszu jest Warszawa. Zgodnie z przytoczonymi statystykami, Płock znajduje się na 9. miejscu (m.in. za stolicą, Łomiankami, Siedlcami, Radomiem czy Nowym Dworem Mazowieckim). Z kolei w „TOP 21” atrakcji turystycznych Mazowsza znalazły się Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku (10. miejsce), Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (16. miejsce) i Muzeum Mazowieckie w Płocku (21. miejsce).

- W tym roku stawiamy na turystykę aktywną – mówiła Izabela Stelmańska, prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Kierujemy ofertę do trzech grup wiekowych: dla osób młodych, rodzin z dziećmi i seniorów. Chcemy pokazać miejsca i sposób odpoczywania, w którym przyroda nas „wciąga”.

Do odwiedzenia muzeum, i wszystkich jego oddziałów, zachęcał dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

- Żeby obejrzeć wszystko co oferujemy zabrakłoby jednego weekendu – prekonywał Leonard Sobieraj, dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku. - A jeśli doliczyć do tego także wszystkie filie i oddziały, to może zabraknąć tygodnia. Mamy bardzo bogatą ofertę, której koronami są ekspozycje secesji i art-deco.

Sezon turystyczny rozpoczął się także w Płocku.

- Płock atrakcjami stoi – mówiła Iwona Krajewska, prezes zarządu Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. - Sezon otworzyliśmy tuż przed długim weekendem, organizując bezpłatny spacer z odPLOTowymi przewodnikami. Pełna inauguracja nastąpi 13 maja podczas „Nocy Muzeum” – zachęcała.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy