Reklama

Na liście wyborczej PiS do Sejmu znajdziemy nazwisko miejskiej radnej?

Opublikowano:
Autor:

Na liście wyborczej PiS do Sejmu znajdziemy nazwisko miejskiej radnej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnie wszystkich nazwisk na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, natomiast nieoficjalnie dowiedzieliśmy się z kilku źródeł, że kandydatką może być miejska radna Wioletta Kulpa.

Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnie wszystkich nazwisk na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, natomiast nieoficjalnie dowiedzieliśmy się z kilku źródeł, że kandydatką może być miejska radna Wioletta Kulpa.

Nie publikowaliśmy tej informacji, ponieważ czekaliśmy na ustosunkowanie się na nasze pytania przez Wiolettę Kulpę. Pytaliśmy 8 sierpnia, z kolei dopiero w poniedziałek wieczorem, po wcześniejszym ponowieniu prośby, otrzymaliśmy odpowiedź.

- Nie potwierdzę informacji o moim nazwisku na liście - stwierdziła.

Czekamy w takim razie na oficjalne informacje, chociaż start Wioletty Kulpy jest wysoce prawdopodobny. Pytaliśmy także kiedy Prawo i Sprawiedliwość rozpocznie w Płocku kampanię wyborczą. W tym przypadku szefowa płockich struktur PiS odparła, że "będą media informować na bieżąco".

Przypomnijmy, że poznaliśmy już wielu kandydatów Koalicji Obywatelskiej (to m.in. posłowie: Marcin Kierwiński i Elżbieta Gapińska, starająca się o powrót do poselskich ław Beata Rusinowska z Żyrardowa, płocczanin Arkadiusz Gmurczyk z Zielonych, Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Marcin Baczewski, płocczanin Wiktor Oniszk, a także regionalna szefowa Nowoczesnej, kolejna płocczanka na liście, Katarzyna Kwarcińska-Kulis), lidera listy Lewicy (to były miejski radny i kandydat na prezydenta Płocka, Arkadiusz Iwaniak), natomiast w najbliższą sobotę poznamy kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego (do wyborów idą wspólnie z Kukiz'15, na listach znajdą się m.in. obecny poseł Piotr Zgorzelski, były płocki radny, natomiast obecny wiceprezes w miejskiej spółce Inwestycje Miejskie, Michał Sosnowski, zapewne też szef płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, nieoficjalnie pojawia się także nazwisko wicestarosty płockiego Iwony Sierockiej, do Senatu startuje Waldemar Pawlak). Liderem listy PiS będzie obecny minister zdrowia, Łukasz Szumowski, który być może rozpoczął kampanię wyborczą. W miniony czwartek odbyło się spotkanie z jego udziałem w Małej Wsi. Tematem przewodnim spotkania były kierunki rozwoju gminy Mała Wieś. Przypomnijmy także pełnomocnik okręgowy PiS Wojciech Jasiński w rozmowie z dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej powiedział niedawno, że na liście PiS znajdą się obecni posłowie i działacze samorządowi, ludzie znani w swoich środowiskach. Zapytany o nazwiska, wymienił m.in. obecnych posłów ugrupowania: Macieja Wąsika, Annę Cicholską i Waldemara Olejniczaka, Marka Opiołę i Macieja Małeckiego.

Zgłaszanie list kandydatów na posłów i kandydatów na senatorów w celu zarejestrowania jest możliwe do 3 września do godz. 24:00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE