Reklama

Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni dom opieki dla seniora?

Opublikowano:
Autor:

Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni dom opieki dla seniora? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fachowa kadra, dobra lokalizacja, odpowiednie zezwolenia – to tylko niektóre kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego domu opieki dla osoby starszej. Podpowiadamy, jak dobrać najlepszą placówkę!

Fachowa kadra, dobra lokalizacja, odpowiednie zezwolenia – to tylko niektóre kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego domu opieki dla osoby starszej. Podpowiadamy, jak dobrać najlepszą placówkę!

Wielu seniorów wymaga stałej, wykwalifikowane opieki. Wtedy, gdy nie może zapewnić jej rodzina, warto pomyśleć o zatrudnieniu opiekunki albo o domu opieki. To drugie rozwiązanie często jest bardziej korzystne dla seniora, który otrzymuje wtedy dostęp do fachowej opieki specjalistów, a także od szerokiej gamy udogodnień i atrakcji, których nie ma w domu.

Chociaż w naszym społeczeństwie oddawanie seniorów do domów opieki nadal nie jest powszechne, to jednak taka droga może okazać się najlepsza dla każdego – zarówno dla osoby starszej, jak również dla jej bliskich.

Serwis internetowy http://osrodeksawa.pl/ podpowiada, jak wybrać najlepszy dom seniora!

Zezwolenie od wojewody

Zacznijmy od sprawdzenia, czy wybrana przez nas placówka posiada zezwolenie na prowadzenie takiej działalności przez wojewodę. Informacje na ten temat powinny znaleźć się specjalnym rejestrze dostępnym także on-line.

Umieszczając osobę starszą w placówce działającej bez zezwolenia, narażamy ją na duże niebezpieczeństwo.

Profesjonalna kadra dostępna od ręki

Dobra placówka przyjmująca seniorów powinna także posiadać wykwalifikowaną kadrę, która będzie dostępna na miejscu przez całą dobę.

Podstawowa opieka świadczona jest przez opiekunów oraz pielęgniarki, ale dom seniora powinien zapewniać także dostęp do innych specjalistów – lekarzy ogólnych, lekarzy określonej specjalności, w tym geriatrów, psychologa, fizjoterapeuty, dietetyka.

Najlepiej, aby ośrodek oferował różne zajęcia dla seniorów – dzięki temu może zająć ich czas w sposób kreatywny, rozwijający, przyjemny.

Komfort zamieszkania w nowym miejscu

Dobry dom seniora powinien stać się dla starszej osoby jej nowym domem, w którym będzie mogła on spędzić w radości jesień swojego życia. Właśnie dlatego w Polsce powstaje coraz więcej domów opieki, które przypominają eleganckie domy wczasowe.

Zwróćmy uwagę na pokoje – liczbę osób w pokoju, metraż pokoju, dostęp do łazienki, a także na ogólną infrastrukturę obiektu. Powinien być nowoczesny, przystosowany do potrzeb osób starszych, w tym niepełnosprawnych, zapewniać optymalny poziom bezpieczeństwa.

W pokoju powinno znaleźć się wygodne łóżko, najlepiej z pełną regulacją pozycji, a także wyposażenie wprowadzające do wnętrza domową atmosferę. Plusem będzie także instalacja przywoławcza poprawiająca komfort seniorów.

Cały obiekt także powinien być monitorowany oraz chroniony, aby seniorzy mogli czuć się w nim bezpiecznie przez całą dobę.

Cena nie jest najważniejsza!

Przy doborze odpowiedniego domu seniora pamiętajmy o tym, że cena to nie wszystko. Warto dopłacić, aby zapewnić bliskiej osobie maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo. Wybierając dobrą placówkę, możemy mieć pewność, że senior będzie w dobrych rękach.

Aktualności na temat domów opieki w swojej okolicy można znaleźć dzisiaj także przez internet.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE