Reklama

Na co 5 mln zł? Ponad 100 pomysłów

Opublikowano:
Autor:

Na co 5 mln zł? Ponad 100 pomysłów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minął czas na przedstawianie pomysłów, na co można wydać 5 mln zł w drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Do Ratusza wpłynęło dotychczas 110 propozycji. Część pewnie odpadnie ze względów formalnych, resztę ocenią sami płocczanie.

Minął czas na przedstawianie pomysłów, na co można wydać 5 mln zł w drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Do Ratusza wpłynęło dotychczas 110 propozycji. Część pewnie odpadnie ze względów formalnych, resztę ocenią sami płocczanie.

Dokładnie o północy 23 września minął czas na składanie projektów do drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, do tej pory płocczanie zgłosili dokładnie 110 pomysłów na wydanie 5 mln zł. Ta liczba może być nieco większa, bo projekty mogą przyjść pocztą (decyduje data na stemplu pocztowym).

Aby nie tracić czasu, pomysły były weryfikowane przez odpowiednie wydziały Ratusza na bieżąco. Już wiadomo, że są wśród nich, które nie przeszły weryfikacji formalnoprawnej, bo np. były za drogie i trzeba je było odrzucić. Jak już pisaliśmy, tak było m.in. z pomysłami dotyczącymi remontu akwariów w płockim zoo.

Dzięki temu, że weryfikacja jest prowadzona na bieżąco, już wiadomo też, że niektóre propozycje jak choćby budowa ronda na skrzyżowaniu Harcerskiej i Wyszogrodzkiej w Imielnicy przy wyjeździe z miasta spróbują przekonać do siebie płocczan po raz drugi.

Wśród zaakceptowanych nowych pomysłów są wielkie inwestycje i malutkie projekty, poza wyżej wymienionymi są m.in. budowa wiat przystankowych, darmowe przejazdy dla studentów, poranki muzyczne dla dzieci, kryte boisko, powstanie pracowni muzyczno-plastycznej, nowe sekundniki dla pieszych, Płocka Magistrala Rowerowa, parking na Skarpie, plac street workout (uliczny trenenig), wyciąg elektryczny do sportu wodnego - wakeboardingu na Sobótce, album fotograficzny miejsc pamięci narodowej.

Co dalej? Weryfikacja potrwa do 11 października, wtedy poznamy ostateczną listę projektów, które nadają się do realizacji pod względem formalnoprawnym. Potem będzie kilkanaście dni do namysłu, a głosowanie zaplanowano od 25 października do 3 listopada.

Jak widać, w porównaniu do poprzedniej edycji odpadł etap, w którym to specjalny zespół złożony z radnych i przedstawicieli mediów wybiera 10 najlepszych projektów - tym razem płocczanie będą mogli głosować na wszystkie pomysły, które przejdą weryfikację formalnoprawną i to przez ponad tydzień.  Nowością jest też wiek głosujących - w tej edycji żeby oddać głos na swoich faworytów trzeba mieć skończone 16 lat.

Zwycięskie projekty poznamy 7 listopada.

Fot. Adek Jasiński


Czytaj też:

Sala już jest, resztę blokuje biurokracja




Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE