Reklama

Na cmentarzu odnaleziono szczątki żołnierzy. A przy nich granaty

Opublikowano:
Autor:

Na cmentarzu odnaleziono szczątki żołnierzy. A przy nich granaty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Badania na miejscu prowadzi Instytut Pamięci Narodowej, są archeolodzy i przedstawiciele Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku. - Odsłaniają wszystko pędzelkami warstwa po warstwie – opowiada nam obecna na miejscu przedstawicielka PCK.

Badania na miejscu prowadzi Instytut Pamięci Narodowej, są archeolodzy i przedstawiciele Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku. - Odsłaniają wszystko pędzelkami warstwa po warstwie – opowiada nam obecna na miejscu przedstawicielka PCK.

Na cmentarzu w Dobrzykowie rozpoczęły się prace zmierzające do odkrycia szczątków polskich żołnierzy walczących w II wojnie światowej. Pierwsze szczątki już odkryto, przy nich zachowały się przedmioty i części ubioru.

- Widzę, że są tu buty, łyżki, nieśmiertelniki, hełm – mówi nam przedstawicielka Rejonowego Oddziału PCK w Płocku.

Jak informuje portal terazgąbin.pl, prace pod nadzorem IPN prowadzi Społeczny Komitet Obrońców Dobrzykowa 1939 roku. Jak dotąd odkryto już szczątki ośmiu osób, przy których odnaleziono granaty i amunicję. Konieczne było wezwanie saperów z Nowego Dworu Mazowieckiego.  

Fot. Czytelniczka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE