Reklama

Reklama

Muzyczny talent. Szansa na Sukces i pierwszy singiel

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum prywatne

Muzyczny talent. Szansa na Sukces i pierwszy singiel - Zdjęcie główne

foto Fot. Archiwum prywatne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 24-letnia Kinga Rutkowska nagrała ostatnio debiutancki singiel "Jak na imię masz". Wcześniej otrzymała wyróżnienie w popularnym programie telewizyjnym "Szansa na sukces".

Reklama

Kinga jest wokalistką, pochodzi z powiatu sierpeckiego. Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 6 lat, wtedy zaczęła grać na saksofonie w orkiestrze dętej. Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi (wokalistyka estradowa).

Obecnie mieszka w Bieżuniu, pracuje jako nauczycielka śpiewu w Żuromińskim Centrum Kultury i Szkole Muzycznej Yamaha w Płocku oraz jako nauczycielka muzyki w Zespole Szkół Samorządowych w Zawidzu Kościelnym.

- Kocham muzykę i pracę z dziećmi - mówi wokalistka. - Jestem Laureatką wielu festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Zdobyłam m.in. Grand Prix Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Magia Italiana we Włoszech, wyróżnienie na Festiwalu "Niemen non stop" w Słupsku, I miejsce na Military Festival w Ustroniu.

Sukcesów było znacznie więcej. Kinga Rutkowska jest też organizatorką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Muzyka Otwiera Duszę", za który otrzymała nominację do Osobowości roku 2019 w kategorii Kultura.

Kilka dni temu odbyła się premiera debiutanckiego singla artystki, który nosi tytuł "Jak na imię masz". Powstał przy współpracy z wytwórnią Delphy RecordsTeledysk, a teledysk nagrano na terenie Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Kinga współtworzyła tekst z Oleną Szczepaniak, za muzykę odpowiadał (obok Kingi i Oleny) także Piotr Belak, a nagranie zrealizował Marek Hojda. Singiel spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem.

- Przesłanie piosenki dotyczy aspektu strachu, który często przejmuje kontrolę nad życiem człowieka. Wierzę, że mój debiutancki utwór pomoże słuchaczom poznać swoje własne, wewnętrzne "ja" - tłumaczy Kinga. 

Wokalistka przekonuje, że w życiu nie należy się poddawać. Mówi o tym m.in. ferren:

"I jak na imię masz,

Jak na imię ma Twój strach.

Czuję że Cię znam,

Wiem, że Jesteś tak jak ja.

Nawet kiedy znów przewracasz się,

Nawet kiedy czujesz w sobie lęk.

Jest ta siła w nas,

Nie pozwala poddać się..."

- Mam wiele marzeń dotyczących muzycznej przyszłości. Chciałabym tworzyć, wydać kolejne single i wydać wymarzony album muzyczny. Będę się kształcić i zdobywać doświadczenie - zapewnia Kinga. - Ale najważniejsze dla artysty jest to, by był kochanym przez publiczność i o tym też marzę. Każdy dzień jest dobry na realizację marzeń. Nie wiem, kiedy to nastąpi, ale myślę, że niedługo.

Piosenki "Jak ma imię masz" można posłuchać na www.delphy.pl/KingaRutkowska, teledysk znajduje się na www.youtube.com/watch?v=Q94dUo1QHhE&feature=youtu.be.

Zapraszamy do wysłuchania, a wokalistce życzymy rozwoju kariery!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy