Reklama

Muzealne atrakcje na wakacje

Opublikowano:
Autor:

Muzealne atrakcje na wakacje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek 1 lipca Muzeum Mazowieckie rozpoczyna przeznaczone dla najmłodszych „Wakacyjne spotkania w muzeum z legendą w tle”.

W poniedziałek 1 lipca Muzeum Mazowieckie rozpoczyna przeznaczone dla najmłodszych „Wakacyjne spotkania w muzeum z legendą w tle”.

Organizatorzy zajęć, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15, zapewniają, że nikt nie będzie mógł narzekać na brak wrażeń. W Novym Kinie Przedwiośnie będzie można obejrzeć kultowe bajki. W poniedziałek „Sposób na wakacje Bolka i Lolka”, w środę „Wielką podróż Bolka i Lolka”, a w piątek „O dwóch takich co ukradli księżyc”.

W kamienicy secesyjnej prowadzone będą zajęcia warsztatowe poświęcone plastyce. W planach jest także malowanie tkanin i przygotowanie zielnika muzealnego oraz muzealnego albumu postaci fantastycznych.

Podczas Nocy Kupały na Sobótce uczestnicy zajęć będą mieli okazję, aby poznać baśnie i legendy, a także zająć się własnoręcznym pleceniem wianków. W planach jest również poznawanie żydowskiej kultury, obyczajowości, sztuki, kuchni i muzyki.

Bolesław Biegas poprowadzi warsztaty plastyczne, podczas których prowadzi młodzież w świat swoich fantazji i wytłumaczy, jak tworzy się obrazy sferyczne.

Uczestnicy muzealnych wakacji wybiorą się śladem dawnych czasów i tajemnic, aby poznać ciekawe i niewyjaśnione historie i zagadki związane z Płockiem. Nauczą się również tworzenia własnych legend i baśni. W trakcie spotkań z archeologią wezmą udział w warsztatach archeologicznych i plastycznych. Dzieci przygotują teatrzyk pacynkowy, w którym wystawią spektakl „Moja legenda o Płocku”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE