Reklama

Msza za nowego papieża w dniu św. Józefa

Opublikowano:
Autor:

Msza za nowego papieża w dniu św. Józefa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka w katedrze zostanie odprawiona msza święta dziękczynna, której będzie przewodniczył biskup płocki Piotr Libera.

W dniu inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka w katedrze zostanie odprawiona msza święta dziękczynna, której będzie przewodniczył biskup płocki Piotr Libera.

Eucharystia, która rozpocznie się we wtorek 19 marca o 18.00 ma być z jednej strony dziękczynieniem dla Ducha Świętego za dar nowego papieża, z drugiej zaś wypraszaniem wszelkich potrzebnych łask dla Franciszka I u świętego Józefa, opiekuna Kościoła.

Biskup Piotr Libera nie tylko zaprosił wiernych diecezji płockiej na mszę do katedry, ale też skierował do nich list następującej treści:

Kochani Diecezjanie!
W minioną środę, jak wszyscy wiemy, kardynałowie wybrali na następcę św. Piotra kardynała Jorge Mario Bergoglio, który przyjął imię Franciszek. Wszyscy jesteśmy głęboko wzruszeni i wdzięczni Duchowi Świętemu, że dał nam na te czasy takiego pasterza, powołując go z „krańców świata”. Dziękując Bogu za ten niezwykły i zaskakujący wybór wspierajmy nowego papieża. Niech towarzyszy mu nasza żarliwa modlitwa, osobista i wspólnotowa. Prośmy Pana, by Ojciec Święty Franciszek wypełniał wielkodusznie swoją posługę miłości wobec Kościoła i całej ludzkości.

Zachęcam, by w parafiach sprawowane były w tych dniach Msze św. dziękczynne za nowego papieża. Chciejmy także we wspólnocie Kościoła diecezjalnego, solidarnie, okazać naszą wdzięczność. Ja sam będę przewodniczył Mszy św. za 266. następcę św. Piotra wieczorem w Płocku, w uroczystość św. Józefa, w dzień inauguracji pontyfikatu. Zewnętrznym wyrazem naszej wdzięczności niech będzie śpiew „Te Deum” na zakończenie niedzielnych Eucharystii, tuż po błogosławieństwie.

Ojca Świętego Franciszka polecajmy wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów i św. Józefa, Opiekuna Kościoła.

Fot. Marek Konarski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE