Reklama

Mróz nie odpuści. Meteorolodzy ostrzegają

Opublikowano:
Autor:

Mróz nie odpuści. Meteorolodzy ostrzegają - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najwyższy czas wyciągać z szaf czapki uszatki, kożuszki i grube szaliki. Temperatura osiągnie poziom znacznie poniżej zera. No chyba, że ktoś zamierza na przekór wszystkim ostrzeżeniom odmrozić sobie uszy.

Najwyższy czas wyciągać z szaf czapki uszatki, kożuszki i grube szaliki. Temperatura osiągnie poziom znacznie poniżej zera. No chyba, że ktoś zamierza na przekór wszystkim ostrzeżeniom odmrozić sobie uszy.

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW-PIB w Warszawie wydało ostrzeżenie dla całego województwa mazowieckiego. Od 4 stycznia, około godziny 17.00 aż godziny 10.00 we wtorek, 5 stycznia musimy liczyć się z silnym mrozem. To pierwszy stopień zagrożenia.

Temperatura minimalna w nocy i wczesnym rankiem nie będzie nas rozpieszczała, a co dopiero mają powiedzieć ci, którym już teraz marzną dłonie i nosy... Biuro przewiduje, że będzie mroźno,  od – 17°C do – 15°C, jedynie na zachodzie subregionu południowego od – 15°C do – 13°C. Do tego wiatr o prędkości od 10 do 15 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi według IMGW 90 procent. Polecamy więc szybkie zakupy po pracy i powrót do domu lub w inne, przyjemnie ogrzane miejsce.

Pomyślmy, że jeszcze kilka dni temu lodowisko na starówce zaczynało zamieniać się w basen, ponieważ było za ciepło. A teraz zima, chociaż bez śniegu, postanowiła o sobie przypomnieć. Bądźmy czujni. Zadbajmy nie tylko o nasze samochody zaparkowane z konieczności pod chmurką. Pamiętajmy o bezdomnych zwierzętach i osobach poszukujących dachu nad głową. W razie konieczności natychmiast skontaktujmy się z czuwającymi przez całą dobę: policją (tel. 997), strażą miejską (tel. 986) lub ratuszowym wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych (tel. 24 367 15 68). Ponadto decyzją prezydenta Płocka ogrzewalnia dla osób bezdomnych przy ul. Otolińskiej do odwołania będzie czynna w godzinach od 12.00 do 8.00. Jest przeznaczona maksymalnie dla 30 osób.

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE