Reklama

Można zrobić test na koronawirusa w samochodzie. Punkt Drive-Thru w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Można zrobić test na koronawirusa w samochodzie. Punkt Drive-Thru w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Można zrobić test na COVID-19 bez wysiadania z samochodu. Szpital Św. Trójcy w Płocku prowadzi tzw. punkt Drive-Thru. Przy placówce możemy zobaczyć specjalny namiot, w którym odbywa się badanie.

Można zrobić test na COVID-19 bez wysiadania z samochodu. Szpital Św. Trójcy w Płocku prowadzi tzw. punkt Drive-Thru. Przy placówce możemy zobaczyć specjalny namiot, w którym odbywa się badanie. 

To szybsza i bezpieczniejsza metoda wykonania testu na obecność koronawirusa. Z usług punktu skorzystać mogą osoby, które dostały od lekarza lub sanepidu odpowiednie skierowanie. Wystarczy udać się na miejsce i wykonać test bez wysiadania z samochodu.

- Punkt jest czynny codziennie - mówi dr Paweł Sobieski, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala Świętej Trójcy. - W takim punkcie pobieramy materiał bezpośrednio od pacjenta w jego pojeździe. To najbezpieczniejsze dla naszego personelu. Ten jest oczywiście specjalnie przygotowany, dlatego w wyjątkowych sytuacjach obsłużymy także tych, którzy przyjdą do nas pieszo - precyzuje.

Takie badanie mogą wykonać osoby mające skierowanie od lekarza, a które są zwolnione z obowiązku odbycia kwarantanny. 

- Wykonujemy badanie pacjentom, którzy mają stosowne zlecenie w systemie elektronicznym - precyzuje dyrektor Sobieski. - Zwykle na badanie kierują lekarze pierwszego kontaktu te osoby, które z jakiś powodów testu potrzebują: są zwalniani z kwarantanny, kierowani na nią czy wysyłani do sanatoriów - wyjaśnia. 

Jak przekonuje dr Paweł Sobieski, badanie wykonane w punkcie Drive-Thru niesie ze sobą wiele korzyści. - Taki pacjent ma minimalną styczność z otoczeniem - zapewnia. - Nie pojawia się w budynku szpitala, całość odbywa się na dworze, w specjalnym namiocie, gdzie ryzyko zakażenia kogokolwiek jest o wiele mniejsze - dodaje.

Punkt Drive-Thru działa od poniedziałku do niedzieli - średnio przez dwie godziny. W poniedziałek, środę, piątek, sobotę i niedzielę w godz. od 9 do 11, a we wtorek i czwartek w godz, od 15 do 17. Wjazd do punktu odbywa się od bramy bocznej przy ul. Kościuszki 26, a wyjazd bramą od ulicy Zacisze.

Przypomnijmy, to już drugi punkt Drive-Thru w Płocku. Pierwszy działa w Centrum Medycznym mieszczącym się przy ul. Kobylińskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE