Reklama

Można już skorzystać z nowej toalety. WC jest płatne i odmierzy nam... czas

Opublikowano:
Autor:

Można już skorzystać z nowej toalety. WC jest płatne i odmierzy nam... czas - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec z przenośną toaletą. Od dziś osoby odwiedzające bliskich na cmentarzu komunalnym mają do dyspozycji nową dwustanowiskową toaletę. W środku znajduje się także z przewijak dla maluchów.

Koniec z przenośną toaletą. Od dziś osoby odwiedzające bliskich na cmentarzu komunalnym mają do dyspozycji nową dwustanowiskową toaletę. W środku znajduje się także z przewijak dla maluchów.

Niby mało znacząca sprawa, ale w momencie, kiedy przychodzi spędzić na cmentarzu np. w momencie sprzątania nagrobka, nieco więcej czasu, o wiele przyjemniej skorzystać z kontenerowej, bardziej estetycznej toalety niż przenośnej. Uwaga! O ile wcześniej korzystanie z toalety było bezpłatne, tak teraz zapłacimy 2 zł od osoby.

WC kwadrans

Co więcej, czas korzystania z WC został - ze względów bezpieczeństwa - ograniczony do 15 minut, o czym informuje specjalny wyświetlacz. Po upływie kwadransa drzwi kabiny automatycznie się otwierają. W Urzędzie Miasta Płocka tłumaczą, że to zabezpieczenie w razie gdyby ktoś np. zasłabł w środku.

Nowe WC, które zostało wykonane z szarego betonu architektonicznego, ustawiono blisko cmentarnej kaplicy, obok budynku z dwoma garażami (Zakład Usług Miejskich Muniserwis przechowuje w nich swoje narzędzia), ale w miejscu optymalnie oddalonym od grobów. Jak poinformował płocki Ratusz, toaleta jest w pełni wyposażona w instalację wodną, sanitarną, elektryczną i grzewczą. Ma dwie koedukacyjne kabiny. Jedna z nich jest nieco większa, a to dlatego, że została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażona w przewijak dla dzieci.

Toaleta kosztowała 172,5 tys. zł. Niezbędna infrastrukturę wykonał miejski zakład budżetowy Muniserwis, a dostawcą kontenerowej toalety była firma Budotechnika z Pilchowic.

Fotografie udostępnione redakcji

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE