Reklama

Możesz pomóc. Paczki dla rodaków z Wileńszczyzny

Opublikowano:
Autor:

Możesz pomóc. Paczki dla rodaków z Wileńszczyzny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Fundacja "Cokolwiek uczyniliście" do 10 grudnia prowadzi zbiórkę żywności, słodyczy i środków czystości dla rodaków z Wileńszczyzny. Warto pomóc, liczy się nawet symboliczny gest.

Fundacja "Cokolwiek uczyniliście" do 10 grudnia prowadzi zbiórkę żywności, słodyczy i środków czystości dla rodaków z Wileńszczyzny. Warto pomóc, liczy się nawet symboliczny gest.

Fundacja powstała z inicjatywy ks. prof. Wojciecha Góralskiego, płockiego kanonisty, wykładowcy UKSW w Warszawie i WSD w Płocku. Celem jej działalności jest m.in. dobroczynność oraz kształtowanie odpowiednich postaw społecznych, chrześcijańskich i patriotycznych.

Akcja po trwa do 10 grudnia w Płocku, Gostyninie i Sochaczewie. W Płocku dary można przynosić do parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku w niedziele po mszach św. o godz. 9, 11 i 18 oraz w czwartki w godz. 15, a także na Plac Stary Rynek 5 (lokal nr 5), w godzinach od 10 do 16.

- To już druga edycja akcji, przed rokiem organizował ją komitet społeczny, teraz zajmuje się tym nasza fundacja mówi Witold Wybult, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, prezes Fundacji "Cokolwiek uczyniliście", działającej od półtora roku. 

Co można przynieść? 

- Prosimy o produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia - cukier, mąkę, kaszę, ryż, makarony, oleje, konserwy, a także słodycze. Do tego proszki do prania, środki czystości - wylicza prezes Wybult. - Nie trzeba przynosić całej torby. Jeśli kogoś stać na kilogram cukru, to niech nam przyniesie ten kilogram cukru.

Zebrane produkty zostaną podzielone i trafią do paczek. Te z kolei 12 grudnia pojadą bezpośrednio, bez żadnych pośredników, do Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie. Zawiozą je tam członkowie Fundacji wraz z wolontariuszami. Paczki trafią do najbardziej potrzebujących rodaków. Kontakt z nimi został nawiązany latem tego roku, podczas organizowanych przez fundację "Kolonii miłosierdzia" z udziałem dzieci polskich z Litwy.

Możliwe, że na Litwę pojadą też wyprawki szkolne i zabawki. 

- W akcji "Świąteczna paczka Rodakom na Wileńszczyźnie" liczą się nie tylko wartości materialne. Moim zdaniem ważne jest to, by pokazać, że my, Polacy, pamiętamy o tych ludziach, o naszych rodakach na Litwie.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE