Reklama

Moto Mikołaje w akcji. Myto i piękne maszyny

Opublikowano:
Autor:

Moto Mikołaje w akcji. Myto i piękne maszyny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Moto Mikołaje z Płocka ponownie przygotują paczki dla potrzebujących dzieci. Można im pomóc! Już w piątek będą zbierać datki na płockich skrzyżowaniach.

Moto Mikołaje z Płocka ponownie przygotują paczki dla potrzebujących dzieci. Można im pomóc! Już w piątek będą zbierać datki na płockich skrzyżowaniach.

Do ogólnopolskiej akcji grupa ludzi o dobrych sercach przyłączyła się już 9 lat temu, teraz zajmuje się tym Fundacja „Moto Eskadra”. Motocykliści otrzymują listy od dzieci i starają się realizować ich marzenia. Wcale nie szalone, często chodzi np. o słodycze, zabawki, koszulka, zwykły telefon komórkowy, modne spodnie, piłkę z autografami sportowców. Organizatorzy akcji w pocie czoła kompletują potrzebne rzeczy, by w dniu akcji rozwieźć je do dzieci. 

Przed rokiem wśród obdarowanych były dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego, Rodzinnego Domu Dziecka, rodziny zastępczej, noclegowni dla Kobiet z Dziećmi, a także mali pacjenci szpitali.

Ale nie ma paczek bez pieniędzy.

- Na wszystkie zakupy potrzebujemy około 30 tys. zł - mówi Maciej "Kusin" Kusiński, współorganizator akcji z Fundacji „Moto Eskadra”. - Zdobywamy je z kilku źródeł, na pewno bardzo ważnym jest myto na ulicach, które organizujemy już w piątek 29 listopada w godz. 6-10. Liczy się każda złotówka, otwórzcie serca dla najmłodszych.

Co ważne, można pomóc także w inny sposób. Otóż w czwartek 28 listopada zaplanowano ostatni w tym roku Motoczwartek a Starym Rynku. W godz. 18-20 Moto Mikołaje będą czekać na Starówce. Można przynosić słodycze, zabawki i artykuły plastyczne dla dzieci ze szpitala, rzeczy dla małego Jasia z Noclegowni (potrzebne m.in. pieluchy rozmiar 3, środki do pielęgnacji, ubranka na rozmiar 74). 

Ale to nie wszystko. W piątek 29 listopada w godz. 14-21 oraz w sobotę 30 listopada w godz. 10-20 organizatorzy akcji zapraszają do galerii Mazovia. 

- Na naszym stoisku będą piękne maszyny, a także Mikołaj i śnieżynki. Mamy mnóstwo gadżetów do rozdania, będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem na motocyklu - dodaje Maciej Kusiński. - I wrzucić datek do puszki.

Te wszystkie trudne, cenne starania są po to, by już 8 grudnia ponad 100 paczek Moto Mikołaje - nie tylko motocyklami, ale i autami - rozwieźli potrzebującym dzieciom. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE