Reklama

Most w fatalnym stanie. Jest bezpieczny?

Opublikowano:
Autor:

Most w fatalnym stanie. Jest bezpieczny? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie było remontu starego mostu, choć go planowano. Czy ta zwłoka nie wpłynie na nasze bezpieczeństwo? - niepokoi się radny Marcin Flakiewicz.

Nie było remontu starego mostu, choć go planowano. Czy ta zwłoka nie wpłynie na nasze bezpieczeństwo? - niepokoi się radny Marcin Flakiewicz.

Mostem radny interesował się już dwa lata temu - alarmował wówczas, że nawierzchnia Mostu im. Legionów Piłsudskiego  jest już mocno zniszczona, wszędzie straszą koleiny i potężne dziury. Miejski Zarząd Dróg uspokajał wtedy - zgodnie z zaleceniami Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, lada moment zostanie opracowany projekt remontu a same prace, w tym m.in. wymiana starej nawierzchni, rozpoczną się w 2012 r.

Ale rok 2012 minął już dawno, a remontu jak nie było, tak nie ma. Radny przypomina się więc - co z tymi zamiarami, dopytując, czy aby na pewno zwłoka w przystąpieniu do prac związanych z modernizacją m.in. popękanej, dziurawej, pokruszonej nawierzchni nie wpłynęła negatywnie na konstrukcję stalową mostu, która przez to jest bardziej narażona na korozję? Jednym słowem: czy skutki wynikające ze zwlekania z remontem nie odbiją się na naszym bezpieczeństwie? - niepokoi się radny.

Jak poinformował odpowiedzialny za inwestycje wiceprezydent Cezary Lewandowski, dokumentacja projektowa została przekazana drogowcom w styczniu ub. roku, ale sam remont trzeba było przełożyć. - Plan realizacji remontu został przesunięty na 2015 rok ze względu na ograniczenia budżetowe oraz konieczność skoordynowania robót budowlanych prowadzonych w pasach drogowych miasta Płocka - tłumaczy zastępca prezydenta.

A co z bezpieczeństwem? Wiceprezydent przyznaje, że faktycznie nawierzchnia, konstrukcja stalowa mostu i elementy jego wyposażenia są cały czas poddawane destrukcyjnemu działaniu różnych czynników, co nie pozostaje bez wpływu na trwałość zabezpieczenia antykorozyjnego, ale - uspokaja lakonicznie - na płockim moście „nie stwarza to zagrożenia dla jego użytkowników”. Wiceprezydent dodaje, że zgodnie z prawem budowlanym, Miejski Zarząd Dróg dokonuje okresowych kontroli drogowych, a na przyszły rok planuje szczegółowy przegląd mostu. Wtedy będzie znany dokładny stan techniczny mostu i warunki jego bezpiecznej eksploatacji.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE