Reklama

Most już przejezdny. Od czwartku kolejne utrudnienia

Opublikowano:
Autor:

Most już przejezdny. Od czwartku kolejne utrudnienia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tuż przed 15:00 most im. Legionów Piłsudskiego został otwarty i po trzech miesiącach ruch został na nim przywrócony. Komunikacja Miejska na most wróci we wtorek, a w czwartek kierowcy muszą szykować się na nowe utrudnienia.

Tuż przed 15:00 most im. Legionów Piłsudskiego został otwarty i po trzech miesiącach ruch został na nim przywrócony. Komunikacja Miejska na most wróci we wtorek, a w czwartek kierowcy muszą szykować się na nowe utrudnienia. 

Ostatnie godziny na moście były bardzo pracowite, a zadanie nieco utrudniał padający deszcz. Zgodnie z umową wykonawca miał prawo pracować jeszcze w poniedziałek, ale udało się bez żadnego poślizgu. Tuż przed 15:00 prezydent Andrzej Nowakowski przeciął symboliczną wstęgę i ruch na moście im. Legionów Piłsudskiego został przywrócony. 

Co warto wiedzieć o starym moście? Został ukończony w 1938 roku, a prace nad zbudowaniem podpór sięgały 30 metrów poniżej poziomu Wisły. Most łączy dwa brzegi, ale ten prawy jest prawie 10 metrów wyżej od lewego. Koszt remontu to nieco ponad 8,5 mln złotych - subwencja sięgnęła 4,48 mln złotych. 

- Prace polegały na oczyszczeniu podpór, renowacji łożysk, na których most stoi, wymianie ośmiu dylatacji, a także wymianie barierek, nawierzchni asfaltowej wraz z izolacją i odnowieniu balustrad, barier, wpustów i krawężników - przypomniał prezydent Andrzej Nowakowski. 

Ruch powrócił, ale w kolejny etap wkraczają prace przy przebudowie al. Kilińskiego. W czwartek, po porannym szczycie komunikacyjnym, zamknięty zostanie południowy odcinek al. Jachowicza (w stronę Podolszyc), na odcinku od ul. 11 listopada do al. Kilińskiego. 

[ZT]23597[/ZT]

We wtorek od pierwszych kursów Komunikacja Miejska wraca do rozkładu sprzed zamknięcia mostu. Znikają linie "X", więc linie 2,7,13, 140, 16 i N2 będą kursowały tak, jak nieco ponad trzy miesiące temu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE