Reklama

Most do gruntownego remontu. Wiadomo już, ile to będzie kosztować

Opublikowano:
Autor:

Most do gruntownego remontu. Wiadomo już, ile to będzie kosztować - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Niektórzy uważają, że wszystko dzieje się na wybory. Tak nie jest. Wybory za nami, a dopiero w tym roku oddaliśmy fantastyczne nabrzeże, kamienicę przy ul. Sienkiewicza, a obok powstają kolejne budynki - mówił we wtorek prezydent miasta na świątecznym spotkaniu z dziennikarzami. Przy okazji poinformowano, że w zasadzie gotowy jest pasaż Nowaka oraz o postępach w znalezieniu wykonawcy przebudowy mostu im. Legionów Piłsudskiego.

- Niektórzy uważają, że wszystko dzieje się na wybory. Tak nie jest. Wybory za nami, a dopiero w tym roku oddaliśmy fantastyczne nabrzeże, kamienicę przy ul. Sienkiewicza 36, a obok powstają kolejne budynki - mówił we wtorek prezydent miasta na świątecznym spotkaniu z dziennikarzami. Przy okazji poinformowano, że w zasadzie gotowy jest pasaż Nowaka oraz o postępach w znalezieniu wykonawcy przebudowy mostu im. Legionów Piłsudskiego. 

W pasażu Nowaka pozostała do ustawienia małą architektura: stojaki na rowery, śmietniczki, 29 ławek.

- Nauczeni doświadczeniem z pasażem Roguckiego wiemy już, że tych ławek musi być dużo - mówił dziś Andrzej Nowakowski.

Będą też nasadzenia.

- Planujemy mieć 9 mln zł na gruntowny remont mostu im. Legionów Piłsudskiego - dopowiadał włodarz miasta. W przetargu, w którym Miejski Zarząd Dróg, chciał wyłonić wykonawcę przebudowy mostu im. Legionów, wpłynęła tylko jedna oferta. Firma Freyssinet Polska Sp. z o. o. z Warszawy jest gotowa podjąć się tego zadania za kwotę 8 mln 546 tys. zł. Proponowana kwota mieści się zatem w budżecie - wstępnie zarezerwowano 4,5 mln zł, ponadto Urząd Miasta Płocka - przypomnijmy - stara się o pozyskanie dofinansowania z subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 4,5 mln zł. Jednak decyzja o tym, czy te środki zostaną przyznane, zapewne będzie dopiero po świętach, na początku maja.

- Z naszych informacji wynika, że mamy szansę uzyskania tych pieniędzy - kontynuował prezydent. - Obecnie trwa sprawdzanie kompletności dokumentów złożonych przez firmę Freyssinet Polska. Podpisanie umowy nastąpi dopiero wtedy, kiedy zapadnie decyzja o przyznaniu nam  dofinansowania. Musimy mieć pełną kwotę, gdyż nie znaleźliśmy jeszcze takiego patentu, aby nagle gdzieś znajdować te wszystkie miliony. Na razie wiemy, że mieścimy się w tych 9 mln zł i to już jest bardzo dużo, bo to coraz rzadsza sytuacja. Ponadto wnioski, które jak dotąd składaliśmy, zwykle otrzymywały dofinansowanie. Tu jest o tyle dobrze, że pierwszeństwo mają obiekty inżynieryjne, mostowe. Firma Freyssinet Polska ma doświadczenie, była jednym z podwykonawców przy budowie Mostu im. Solidarności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE