Reklama

Most Da Vinciego na Drzwiach Otwartych

Opublikowano:
Autor:

Most Da Vinciego na Drzwiach Otwartych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek płocka filia Politechniki Warszawskiej z okazji Drzwi Otwartych już po raz kolejny gościła w swoich murach młodzież stojącą przed trudnym wyborem kierunków studiów.

W piątek płocka filia Politechniki Warszawskiej z okazji Drzwi Otwartych już po raz kolejny gościła w swoich murach młodzież stojącą przed trudnym wyborem kierunków studiów.

Jak podają władze uczelni, celem imprezy było rozbudzenie w młodzieży zainteresowania techniką oraz pokazanie, że kierunki politechniczne nie są tak straszne jak się czasami wydaje. Bez wątpienia była to też jedna z najlepszych okazji, by dowiedzieć się więcej o Politechnice, która od ponad 50 lat kształci w Płocku specjalistów wielu branż i czynnie uczestniczy w życiu naukowym i kulturalnym miasta i regionu.

Od godzin porannych swoje stoiska wystawiały koła naukowe aktywnie działające na PW w Płocku, na których nie zabrakło robotów koła naukowego mechaników ROTOR, prezentacji ich programowania, a także konstrukcji takich jak mechanizm oscylacyjny czy przekładnia kątowa. 

Chemicy z Płockiego Naukowego Koła Chemików zaprezentowali m.in. interaktywny schemat destylacji ropy naftowej, dzięki czemu młodzież mogła organoleptycznie ocenić właściwości różnych produktów z niej otrzymywanych i sprawdzić czym się różni np. benzyna lekka od ciężkiej. Nie zabrakło również aparatury do syntez chemicznych i ciekawych eksperymentów oraz instalacji do oczyszczania wody koła Inżynierii środowiska, czy też konstrukcji budowlanych, w tym oczywiście mostu Leonarda da Vinci budowanego przez koło KONSTRUKTOR. Koło SONDA oraz Studenckie Forum Business Centre Club zrzeszające głównie studentów ekonomii prezentowały swoje dokonania na polu przedsiębiorczości (oraz częstowały odwiedzających pysznymi babeczkami. 

Samorząd Studentów przy swoim stoisku opowiadał z kolei o możliwościach rozwoju i działalności studenckiej na Uczelni oraz o atrakcjach, jakie będą miały miejsce podczas Juwenaliów 2018. Ponadto na stoiskach wszystkich kół organizowane były konkursy, w których można było wygrać m.in. różnego rodzaju gadżety.

Impreza była też okazją dla maturzystów i uczniów klas młodszych, do zdobycia cennych informacji umożliwiających świadome kształtowanie swojej drogi zawodowej, stąd też tradycyjnie obecni na niej byli przedstawiciele doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Filii w Płocku.

W trakcie spotkania informacyjnego z pracownikami i studentami Uczelni poruszane były tematy dotyczące perspektywy rynku pracy, kultury studenckiej czy też możliwości rozwoju swoich zainteresowań w obecnych na uczelni organizacjach studenckich.

Zaprezentowano ogólnopolskie rankingi kierunków (m.in. III miejsce w Polsce Technologii chemicznej prowadzonej w Płocku) oraz prognozy dotyczące zapotrzebowania na specjalistów w branżach inżynierskich i ekonomicznych. Podkreślono, że kierunki oferowane w Płocku to kierunki, po których znacznie wzrasta szansa na znalezienie dobrej pracy, a także fakt, że pracodawcy od lat najwyżej cenią sobie absolwentów właśnie Politechniki Warszawskiej, co znajduje potwierdzenie w corocznie prowadzonych rankingach szkół wyższych.

Kierunki studiów prowadzone w Filii PW w Płocku szczegółowo przedstawione zostały przez pracowników i studentów reprezentujących kolejno Budownictwo, Inżynierię środowiska, Mechanikę i budowę maszyn, Technologię Chemiczną oraz Ekonomię. Zaprezentowane zostały zarówno sylwetki absolwentów jak i potencjalne sektory ich zatrudnienia.

W trakcie spotkania uroczyście wręczono również certyfikaty uczestnictwa w V już Edycji projektu "Doświadcz Chemii" prowadzonego przez studentów z Płockiego Naukowego Koła Chemików. Rozlosowane zostały także nagrody za udział w konkursie Drzwi Otwartych związanym z Politechniką.

W trakcie wykładu „Prawdy i mity na temat studiów technicznych” padły natomiast odpowiedzi m.in. na pytania, czy to prawda, że studia techniczne nie są dla kobiet, humaniści się na nie nie nadają, trzeba się na nich uczyć więcej niż na jakichkolwiek innych i czy rzeczywiście na tego typu kierunki mają szansę dostać się (i utrzymać) tylko najlepsi z najlepszych. 

Tego dnia miały również miejsce wycieczki po laboratoriach i pracowniach Politechniki (wykorzystywanych zarówno w trakcie edukacji studentów, jak i do badań naukowych), które na co dzień bardzo rzadko bywają udostępniane szerokiej publiczności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE