reklama
reklama

MOSiR ustalił sprawcę incydentu kałowego w Miodolance

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zbyszek Nowak

MOSiR ustalił sprawcę incydentu kałowego w Miodolance - Zdjęcie główne

foto Zbyszek Nowak

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW niespełna 2 miesiące w Podolance odnotowano 5 incydentów kałowych. Na tym jednak nie koniec, bo w sobotę 11 maja zanieczyszczona fekaliami została jedna z niecek w niedawno otwartym aquaparku Miodolanka. Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji udało się ustalić sprawcę, który teraz musi liczyć się z konsekwencjami.
reklama

Płockie obiekty od nieco ponad 2 miesięcy zmagają się z tzw. incydentami kałowymi, a mówiąc wprost: w nieckach basenów pływały ludzkie odchody. To nie tylko nieprzyjemne doświadczenie, ale też zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników obiektu. Kontakt z wodą zanieczyszczoną fekaliami może spowodować np. zakażenie bakterią Escherichia coli, co może prowadzić do groźnych powikłań.

Po 5 incydentach w Podolance w sobotę 11 maja doszło do zanieczyszczenia jednej z niecej w niedawno otwartym aquaparku Miodolanka. Odchody znaleziono w niecce przeznaczonej do nauki pływania. Musiała ona zostać zamknięta, a procedura jest identyczna jak w przypadku Podolanki. 

Uporanie się z incydentem to jedno, ale Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie chce zostawić tak tej sprawy. Okazuje się, że kamery monitoringu uchwyciły sprawcę zanieczyszczenia Miodolanki.

reklama

- Na nagraniu monitoringu można wyraźnie zobaczyć, kto się tego dopuścił. Osoba została zindetyfikowana. Mamy także nagranie z tablicami rejestracyjnymi pojazdu. Sprawa została zgłoszona na policję - mówi nam Piotr Gwódź z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Sprawca zostanie więc pociągnięty do odpowiedzialności, choć spółka nie chce zdradzić kto to jest. MOSiR, po serii incydentów w Podolance, przygotował specjalny cennik na "tę okazję". Zanieczyszczenie każdej z niecek ma swoją cenę. W przypadku niecki do nauki pływania jest to 5000 złotych, ale to dopiero początek. To koszt procedury wymiany wody i wykonania badań jakości. MOSiR oblicza teraz tzw. koszty utracone. Taki incydent wpływa bowiem na zainteresowanie obiektem. 

reklama

W poniedziałek zostały pobrane próbki badań wody z niecki. W środę, najpóźniej w czwartek spodziewane są wyniki badań. Jeśli będą pozytywne, niecka zostanie oddana do użytku. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama