Reklama

Molo, most i starówka całkiem zamknięte

Opublikowano:
Autor:

Molo, most i starówka całkiem zamknięte - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sporych utrudnień w ruchu można się spodziewać w sobotę i niedzielę w związku z organizacją Pikniku Lotniczego. Zanim wybierzecie się do centrum, sprawdźcie, czy będziecie mogli swobodnie dojechać do celu.

Sporych utrudnień w ruchu można się spodziewać w sobotę i niedzielę w związku z organizacją Pikniku Lotniczego. Zanim wybierzecie się do centrum, sprawdźcie, czy będziecie mogli swobodnie dojechać do celu.

Po jednorocznej przerwie na płockie niebo wraca Piknik Lotniczy, impreza przyciągająca na starówkę ogromne tłumy, więc jak co roku trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Jak zapowiada Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego, zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała w sobotę i niedzielę. Zamknięte dla ruchu będzie Stare Miasto, a także molo i stary most, trzeba w związku z tym spodziewać się objazdów autobusów Komunikacji Miejskiej. Oto drogowe zmiany, które czekają nas jutro i pojutrze:

- Most im. Legionów Piłsudskiego - będzie zamknięty dla ruchu w sobotę i niedzielę od 5.00 do 18.00. Do i z miasta będzie można wjechać tylko nowym mostem.

- Starówka - W godz. 5.00 – 18.00 w rejonie Starego Miasta zostanie wyznaczona strefa całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów samochodowych. Będą tam mogli wjechać tylko ci, którzy mają specjalne przepustki oraz orszak ślubne dojeżdżające do katedry i fary. Zapory uniemożliwiające wjazd zostaną ustawione w następujących miecach: ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Nowowiejskiego, zapora ul. Kazimierza Wielkiego – ul. Zduńska, zapora ul. Okrzei – ul. Zduńska, zapora ul. Bielska – ul. Synagogalna, zapora ul. Jerozolimska – ul. Synagogalna, zapora ul. Kościuszki (w pobliżu pomnik Broniewskiego), zapora al. Kilińskiego – ul. Warszawska, zapora Most Legionów Piłsudskiego (ul. Mostowa), zapora Most Legionów Piłsudskiego (ul. Kolejowa, rejon ronda Lajourdie), zapora ul. Rybaki – ul. Mostowa, zapora ul. Rybaki – ul. Parowa, zapora Radziwie - lądowisko awaryjne na wale przy stoczni.

- Nabrzeże wiślane. W czasie Pikniku Lotniczego molo będzie całkowicie zamknięte dla zwiedzających. Akwen wodny w Płocku na odcinku od Mostu Solidarności do Maszewa będzie całkowicie zamknięty dla żeglugi (statków, łodzi, kajaków, motorówek itp.). W czasie Pikniku Lotniczego będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży balonów w rejonie Starego Miasta.

- Radziwie. Z powodu zamknięcia dla ruchu mostu Legionów Józefa Piłsudskiego na czas Pikniku Lotniczego w sobotę 1 czerwca i w niedzielę 2 czerwca 2013 r. autobusy linii 2, 7, 21 i N2 zostaną skierowane na trasy objazdowe, uruchomiona zostanie w tych dniach linia komunikacji zastępczej x7. W czasie objazdów przystanek Zoo (w al. Kilińskiego) w obydwu kierunkach nie będzie obsługiwany, dojazd na Radziwie, Tokary oraz do Gór i Ciechomic możliwy będzie wyłącznie autobusami linii komunikacji zastępczej x7 kursującymi z Podolszyc z częstotliwością co godzinę, autobusy linii 2 i 7 zostaną skierowane ul. Wyszogrodzką na Podolszyce, autobusy linii 21 ominą Radziwie.

PARKINGI

W czasie Pikniku Lotniczego organizatorzy wyznaczyli parkingi dla widzów, dla mediów i dla gości specjalnych (parking VIP).

- Parking centralny (ogólnodostępny płatny) – lotnisko Aeroklubu w rejonie Bielskiej i Jędrzejewa

Dla turystów i widzów, którzy planują dotrzeć na Piknik samochodami, wyznaczono parking centralny na terenie lotniska, do którego prowadzić będą specjalne znaki. W godzinach 9.00-18.00 co 20 minut będzie stamtąd kursował autobus,, który dowiezie pasażerów pod ratusz. Uwaga, parking jest płatny - za zostawienie tam samochodu plus przejazd na trasie lotnisko-Stary Rynek trzeba zapłacić 15 zł.

Jak dojechać na parking centralny z kierunków:

- Włocławek / Toruń: Na drodze 559 skręcamy w Srebrnej w lewo w kierunku wsi Biała, dalej przez miejscowości Stare Draganie, Trzepowo i ulicą Sierpecką w Płocku dojeżdżamy do ul. Bielskiej, na światłach skręcamy w prawo, 200m i lewo Parking Centralny.

- Warszawa (sugerowana trasa przez Płońsk) dojazd przez miejscowości Góra, Staroźreby, w Ciółkowie skręcamy w prawo z DW 567 na DW 568, we wsi Goślice skrecamy w lewo na drogę DK 60, w Płocku wjazd bezpośrednio z ul. Bielskiej na Parking Centralny;

- Warszawa (z kierunku Czerwińsk / Wyszogród) w Płocku na wysokości stacji paliw Orlen i DH. Panorama (ul. Wyszogrodzka) skręcamy w prawo w al. Armii Krajowej, dalej skrecamy w prawo w ul. Żyzną, na światłach prosto do ul. Bielskiej, tam skrecamy w lewo i dojazd bezposrednio do Parkingu Centralnego.

- Łódź, Sochaczew, Gostynin: w Płocku DK 62 i DK 60 kierujemy się Trasą Popiełuszki na Most Solidarności, dalej na rondzie Wojska Polskiego skrecamy w prawo (kierunek Warszawa), na drugich światłach przy Galerii Wisła w lewo i dalej w prawo ul. Żyzną, na światłach prosto i dojeżdzamy do ul. Bielskiej, w lewo do Parkingu Centralnego.

- Parkingi dla gości specjalnych VIP i mediów

Parkingi dla gości specjalnych (VIP) i mediów zostały wyznaczone w następujących miejscach: przy Hotelu Tumskim, przy Hotelu Starzyński, ul. Kościuszki, ul. Zduńska, ul. Teatralna, ul. Kazimierza Wielkiego. Wjazd na parking VIP jest możliwy wyłącznie dla osób posiadających przepustki i akredytowanych redakcji posiadających przepustki.

Piknik Lotniczy – impreza masowa

Jak przypomina Konrad Kozłowski, Piknik Lotniczy jest imprezą masową w rozumieniu Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i dlatego na terenie imprezy będą wyznaczone strefy nieprzeznaczone dla publiczności, do których wstęp jest bezwzględnie zabroniony. - Prosimy o stosowanie się do poleceń i komunikatów służb porządkowych, policji, straży miejskiej i oglądanie pokazów lotniczych wyłącznie w strefach do tego celu przeznaczonych dla publiczności - apeluje Konrad Kozłowski. - Strefę dla publiczności stanowi ciąg nadwiślańskich wzgórz, wznoszących się na wysokość około 50 m ponad poziom szerokiej na blisko kilometr Wisły.

W tym „naturalnym amfiteatrze” o długości ponad 2 tys. metrów, utkanym zabytkami z ostatnich 10 wieków Płocka, zmieści się ok. 100 tys. widzów jednocześnie.

Jeszcze jedna informacja - przez cały weekend w rejonie starówki obowiązuje całkowity zakaz handlu… balonami. 

PROGRAM PIKNIKU ZOBACZCIE W NASZYM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE